سایت بهترین ابزار


تاريخ : ۱۸ دى ۱۳۹۵
 
چهار شنبه 17 دي 1395 ساعت 21:43 | بازديد : 0 | نويسنده : . | ( نظرات 0 )
طي دوران جواني خود، از رابطه ي جنسي سالم و خوبي لذت برده ايد، اما اخيراً از رابطه ي جنسي خود با همسرتان ديگر احساس رضايت نمي كنيد. با خود فكر ميكنيد ميل جنسيتان كاهش پيدا كرده و از بين رفته است. چرا بايد كارهايي كه در گذشته برايتان لذت بخش بود، اكنون دردناك باشد؟ چند وقتي است نگران سلامت جنسيتان شده ايد.


ادامه مطلب...
ارسال توسط اشكان پويان
نظرات (0)
 
چهار شنبه 17 دي 1395 ساعت 21:43 | بازديد : 0 | نويسنده : . | ( نظرات 0 )

ده اصل مهم در مورد رابطه جنسي (***)

نويسنده : دكتر باقرزاده

رابطه جنسي يكي از مهمترين ابعاد ارتباطي بين زن و مرد مي باشد( بعد اقتصادي،بعد عاطفي ، بعد فكري، بعدجنسي) و مسئله عجيب و غريب و چندش آور نيست كه خانواده ها نسبت به آن بي توجه باشند.
متاسفانه بسياري از خانواده ها در آموزش اين مسئله به فرزندان خود كوتاهي مي كنندادامه مطلب...
ارسال توسط اشكان پويان
نظرات (0)
تاريخ : ۱۸ دى ۱۳۹۵
 
چهار شنبه 17 دي 1395 ساعت 21:43 | بازديد : 0 | نويسنده : . | ( نظرات 0 )
ارسال شده در: دانستني هاي جنسي زنان ،

 

 

منبع: parsiteb.com

چـرا خـانـم هـا تـصـور مـي كـنـند تـوانايي اش را ندارند؛ آيا ميـدانيد كه تمام خانم ها قادر به رسيـدن به اين مرحله مي باشند؟ بله؛ حقيقت دارد! شايد در مورد انزال خانمـها چـيـزهايي شنيده باشيد و يا مانند خيلي از افراد، اصلاً بـه هيچ وجه با آن آشنا نباشيد.

اين امر نه تنها درمورد خانمها صحت دارد، بلكه امري است كه همه خانم ها مي توانند به آن دست پيدا كنند. رسيدن بـه اوج لـذت در زنـان يـك واكنش طبيعي جنسي است كه تا كنون به صورت معمايي سربسته باقي مانده است.

تمام خانم ها مي توانند به آساني بياموزند كه چگونه مي توانند به اوج لذت برسند و انزال در آنها صورت پذيرد؛ البته پيرامون اين مطلب تصورات اشتباه بسيار زيادي وجود دارد.

برخي معتقدند كه به طور كلي مسئله انزال در خانم ها وجود ندارد، عده اي ديگر بر اين باورند كه تنها تعداد "خاصي" از خانم ها قادر به تجربه چنين موضوعي هستند، جمعي ديگر نيز همچنان به شايعه پراكني در مورد اين مطلب ادامه مي دهند و هر روز تكنيك و استراتژي هاي جديدي را ارائه مي دهند. به عنوان مثال توصيه مي كنند كه خانم ها مي بايست براي رسيدن به اوج لذت حتما ديواره هاي رحم خود را به يكديگر بفشارند.

چنين اظهاراتي، اصولاً بي پايه و اساس هستند. هر چند تمام خانم ها در ساختار اندام هاي تناسلي با يكديگر متفاوت هستند (درست مانند آقايون)، اما همه آنها با بكارگيري روش مناسب، قادر به چشيدن طعم چنين لذتي مي باشند. درست مانند آقايون كه بدون توجه به سايز، و يا حالت و شكل اندام تناسلي خود، قادر به انزال ميباشند. دليل اينكه بسياري از افراد تصور مي كنند كه خانم ها نمي توانند به انزال دست پيدا كنند نشئت گرفته از اطلاعات ناكافي آنها در اين زمينه مي باشد.

پيش از هر چيز اجازه دهيد تصورات غلط در اين زمينه را مورد بررسي قرار دهيم و ببينيم چه چيزي به راستي صحت دارد و چه چيزهايي در اين زمينه نادرست ميباشند.


 ادامه مطلب...
ارسال توسط اشكان پويان
نظرات (0)
 
چهار شنبه 17 دي 1395 ساعت 21:43 | بازديد : 0 | نويسنده : . | ( نظرات 0 )
يكي از چالش هاي متعدد آقايون اين است كه در روابط جنسي خود با همسرشان چه حالتي را انتخاب كنند. بزرگترين ترس آنها اين است كه خانمشان از آن وضعيت هميشگي خسته شده و درنتيجه ميل و علاقه خود را به رابطه جنسي با آنها از دست بدهد. پس سوال اين است كه بهترين مواضع و جايگاه هاي جنسي چه مواضعي است؟

بهترين راه براي توضيح مسئله اين است كه چه كارهايي را نبايد انجام بدهيد. با به ياد داشتن اين، به 5 مورد از اشتباهات آقايون در مسائل جنسي اشاره مي كنيم تا شما ديگر مرتكب آنها نشويد.ادامه مطلب...
ارسال توسط اشكان پويان
نظرات (0)
 
چهار شنبه 17 دي 1395 ساعت 21:43 | بازديد : 0 | نويسنده : . | ( نظرات 0 )
چگونه دير ارضا شويم(راه هاي درمان انزال زودرس)
چگونه دير ارضا شويم-درمان زودانزالي
فرد بايد توانايي كنترل انزال را پيدا كند تا بواسطه ي آن دير ارضا شود يا به عبارتي از انزال زودرس جلوگيري بعمل آورده و نهايتاً مدت زمان بيشتري به رابطه ي خود ادامه دهد!
انزال زودرس شايع‌ترين مشكل جنسي مردان است كه تاثيرات عميقي برزندگي زناشويي افراد دارد.اغلب كساني كه دچار اين بيماري هستند به دلايل مختلف اخلاقي و فرهنگي از مراجعه به پزشك امتناع مي‌كنند.


ادامه مطلب...
ارسال توسط اشكان پويان
نظرات (0)
تاريخ : ۱۸ دى ۱۳۹۵
 
چهار شنبه 17 دي 1395 ساعت 21:43 | بازديد : 0 | نويسنده : . | ( نظرات 0 )

بجز آميزش جنسي زن و شوهر، هرگونه راههاي ديگر رفع شهوت، غير بهداشتي، غير علمي، و غير شرعي است.ادامه مطلب...
ارسال توسط اشكان پويان
نظرات (0)
 
چهار شنبه 17 دي 1395 ساعت 21:42 | بازديد : 0 | نويسنده : . | ( نظرات 0 )

هيچ روش درماني جديد جراحي، براي بزرگ كردن آلت تناسلي مردان وجود ندارد‎

 

بزرگ كردن آلت تناسلي در مردان بدون توجه به نياز به آن، چه از نظر ظاهر بدن و چه از نظر كاركرد اندام تناسلي در روابط جنسي و حتي اثر آن در ايجاد و درك لذت روابط زناشويي، به يكي از دغدغه هاي مردان در زندگي جنسي تبديل شده است

 

آيا راه علمي براي بزرگ كردن آلت تناسلي وجود دارد؟ 

با توجه به مطالب مختلف نشر شده و نظرات مختلف و تبليغات در مورد بزرگ كردن آلت تناسلي در مردان، بر آن شديم تا با ارائه اطلاعات صحيح به يافتن پاسخي درست به سوالات شما و بررسي اين موضوع از نظر دكتر حسين كرمي فوق تخصص كليه ومجاري ادراري بپردازيم.

  

امروزه مردان جوان زيادي به بنده مراجعه مي كنند كه از كوچك بودن آلت تناسلي و يا اندازه آن ناراضي بوده و دنبال بزرگ كردن آلت تناسلي مردان و يا حجم دادن به آن هستند و از طرفي در ماهواره ها و فضاي مجازي تبليغات گسترده اي با درصد موفقيت بالا جهت بزرگ كردن آلت تناسلي تبليغ مي كنند كه از آن جمله به دستگاه هاي كشنده يا Extender، عمل هاي جراحي بزرگ كننده آلت، تزريق ژل، واكيوم و تمرين هاي مختلف روزانه جهت بزرگ كردن آلت تناسلي نام برد.

  

سوال: آيا در مراكز علمي و پژوهشي و مراكز درماني معتبر دانشگاهي در دنيا روشي جديد براي بزرگ كردن آلت تناسلي وجود دارد؟ 

پاسخ: عليرغم پيشرفت در تكنولوژي هنوز هيچ روش درماني جديد جراحي، براي بزرگ كردن آلت تناسلي مردان وجود ندارد.

  

سوال: آيا تبليغات همه دروغند؟ 

پاسخ: بله، تبليغات انجام شده شامل دو گروه دارويي و وسايل و جراحي هستند. رشد و نمو آلت قبل از بلوغ اتفاق مي افتد و بعد از آن تا پايان عمر ثابت است و بعد از بلوغ هيچ داروئي براي بزرگ كردن آلت تناسلي موثر نمي باشد.

 

استفاده از هورمون تستوسترون ، تزريق مواد حجم دهنده، شانس ايجاد انواع سرطان ها و از كار افتادن بيضه ها را بالا مي برد و اصلاً توصيه نمي شود.

  

سوال: نظرتان در رابطه با دستگاه هاي كشش دهنده Extender و واكيوم (مكنده) چيست؟

 همچنانكه عرض كردم عليرغم تبليغات گسترده، دستگاه هاي كشنده يا Extender ها و واكيوم هيچ نقشي در بزرگ كردن طول آلت تناسلي ندارند و اصلاٌ توصيه نمي گردد. 

  

سوال: آيا تكنيك جراحي خاصي براي بزرگ كردن آلت تناسلي وجود ندارد؟

 

به علت عوارض وحشتناك عمل جراحي، هنوز روش سالم و بي خطر در دنيا كشف نشده است. در بعضي مراكز با عمل جراحي ليگمان هاي آويزان كننده آلت را قطع مي كنند كه طول آلت افزايش پيدا كرده ولي متاسفانه افتادگي پيدا مي كند و لذا فرد با مشكل جدي در مقاربت مواجه مي شود و لذا به علت غيرقابل برگشت بودن عمل و گرفتاري تا آخر عمر آن، به جوان ها توصيه مي كنم از انجام اين عمل شديداً اجتناب نمايند.

  

سوال: نظرتان راجع به تزريق ژل هاي حجيم كننده آلت چيست؟ 

تزريق ژل به زير پوست آلت جهت حجم دادن و كلفت كردن آلت باعث از بين رفتن حس آلت تناسلي مي شود و از طرفي به علت جذب آن و تزريق هاي مكرر كه باعث عوارض متعدد مي شود كار بيخودي مي باشد و از نظر علمي به علت حساسيت خاص آلت تناسلي توصيه نمي شود.

  

سوال: آيا با تمرين هاي ورزشي و كششي روزانه مي توان طول آلت را افزايش داد؟ 

متاسفانه خير، چون طول سيلندرهاي آلت تناسلي تا بلوغ رشد كرده و بعد از آن رشدشان متوقف مي شود و لذا امكان افزايش طول آنها با حركت هاي ورزشي اصلاً امكانپذير نيست.

   

سوال: اندازه آلت تناسلي مرد در حالت طبيعي چقدر است؟ 

ابتدا بايد عرض كنم كه طول واژن خانم ها در حالت كشش و تحريك شده،/// ادامه مطلب را بخوانيدادامه مطلب...
ارسال توسط اشكان پويان
نظرات (0)
 
چهار شنبه 17 دي 1395 ساعت 19:36 | بازديد : 0 | نويسنده : . | ( نظرات 0 )
 آمارها و گزارش هاي روانشناسان و دادگاه هاي خانواده نشان مي دهد در دهه گذشته گرايش به خيانت به همسر در جامعه ما بسيار افزايش يافته است.

 

روانشناسان و متخصصان، از بين رفتن عشق و علاقه، عدم جذابيت همسر، سهل انگاري همسر، هوسراني، عقده هاي جنسي، اخلاق و رفتار غيرقابل تحمل همسر، بي خطر شمردن خيانت، زياده خواهي و تنوع طلبي را از دلايل اصلي خيانت و بي وفايي همسران به يكديگر مي دانند.

اكنون با بحراني شدن اين مسئله به طرح و ريشه يابي و عللي كه در اين امر دخيل هستند، پرداخته ايم. در زمينه دلايل، نقش جامعه، انواع خيانت و عكس العمل همسران نسبت به اين ناهنجاري اخلاقي با دكتر محمد كاظم عاطف وحيد، روانشناس و عضو هيئت علمي انستيتو روانپزشكي تهران گفتگو كرده ايم.

خيانت بين همسران در حال حاضر به چند شكل ديده مي شود؟

- خيانت در رابطه خانوادگي داراي انواع و اقسام مختلفي است كه عبارتند از:

۱- خيانت رفتاري: منظور از خيانت رفتاري اين است كه يكي از همسران به صورت رفتاري و با ارتباط برقرار كردن با شخصي خارج از سيستم خانواده به همسرش خيانت كند كه بخش اعظم آن را ارتباط هاي جنسي تشكيل مي دهد و در جامعه ما نيز رايج است.

۲- خيانت ذهني: افرادي كه در فكر و تخيلاتشان مدام به شخصي ديگر مي انديشند و از آنجا كه زاده ذهنشان است، آن فرد شخصي ايده آل به شمار مي آيد و در اين موقع است كه براي زندگي مشترك خطر مي آفريند چرا كه آن شخص دايما شريك زندگي اش را با فرد ايده آل ساخته ذهنش مقايسه مي كند و چون در حال قياس است، در ارتباط با همسرش به مشكل برمي خورد و رابطه سرد مي شود.ادامه مطلب...
ارسال توسط اشكان پويان
نظرات (0)
 
چهار شنبه 17 دي 1395 ساعت 19:36 | بازديد : 0 | نويسنده : . | ( نظرات 0 )
زنان در رابطه زناشويي از شوهرشان چه مي خواهند.
با خواندن اين مطلب متوجه مي شويد همسرتان از شما چه مي خواهد ...

گروه اينترنتي پرشين استار | www.Persian-Star.org

 


زنان معمولا آرزو مي كنند شوهرانشان دركشان كنند و بفهمند در ذهن آن ها چه مي گذرد. گرچه شناختن زنان چندان كار آساني نيست، اما تلاش براي دستيابي به اين شناخت همواره مورد تقدير قرار گرفته است. از اين رو در اين مطلب قصد داريم در خصوص مواردي صحبت كنيم كه هر خانمي مايل است همسرش در مورد او بداند و درك كند. پس با ما همراه باشيد.

1. روزهاي خاص را به خاطر داشته باشيد

مردان بايد بدانند به يادداشتن روزهاي خاص و داشتن رفتاري خاص در آن روز نه تنها ضرري ندارد، بلكه ارتباطشان را با همسرشان بهتر و صميمي تري مي كند. در حقيقت روزهاي تولد، سالگردها يا هر تاريخ مهم ديگر ممكن است براي شما اهميت زيادي نداشته باشد، اما براي همسرتان قطعا بسيار مهم است.

2. با هم به خريد برويد

اين يك واقعيت جهاني است كه زنان عاشق خريد هستند. مهم نيست چه زماني به خريد برويد، آنچه مهم است شادي خانم ها هنگام خريد است و آنچه اين شادي را دوچندان مي كند، همراهي مرد خانواده است؛ بنابراين به آقايان توصيه مي شود به جاي تنها گذاشتن همسرشان در زمان خريد، او را همراهي كرده و به او كمك كنند؛ چرا كه مطمئنا بلافاصله پس از انجام خريد، با همسري شاد و خوشحال مواجه مي شوند كه بيشتر دوستشان دارد.

3. دوستان مهم هستند

اگر همسرتان مي تواند با دوستان شما كنار بيايد، پس چرا شما نتوانيد؟! براي زنان، دوستانشان مثل خانواده دوم هستند و نظر دوستانشان برايشان مهم است؛ بنابراين به دوستانشان احترام بگذاريد يا حداقل تلاش كنيد با آن ها خوب باشيد.

4. از نظر عاطفي در دسترس باشيد

زنان مي خواهند شوهرانشان تكيه گاه عاطفي آن ها باشند؛ يعني مي خواهند زماني كه از نظر عاطفي ناراحت هستند، بتوانند بر روي او حساب كنند؛ پس به نوعي رفتار نكنيد كه انگار به فكر او نيستيد و او بايد خودش به تنهايي به حالت عادي بازگردد؛ سعي كنيد به حرف هايش گوش كنيد، دركش كنيد و كنارش باشيد.

5. آنچه براي او نمي پسندي، بر خود هم مپسند

قانون بايد براي همه قانون باشد. اگر نمي خواهيد همسرتان با كسي هم كلام شود يا نمي خواهيد او با شخص خاصي نشست و برخاست كند، آن قانون را در مورد خودتان نيز اعمال كنيد. نگرش بدون جانب داري و تعصب، كليد رابطه توأم با شادي است.

6. حس شوخ طبعي تان را بهبود ببخشيد

اگر حس شوخ طبعي خوبي داريد، در مسير موفقيت هستيد؛ چون زنان معمولا مردان شوخ طبع را دوست دارند. اگر اين خصوصيت را نداريد، بهتر است چند لطيفه ياد بگيريد و در فرصت مناسب براي همسرتان تعريف كنيد. او را بخندانيد و به اين وسيله او را بيشتر عاشق خود كنيد.

7. به او كمك كنيد

ممكن است زنان هميشه تقاضاي لطف يا كمك نكنند، اما آن ها هميشه آرزو مي كنند كه شما دستشان را بگيريد و كمكشان كنيد. اگر به همسرتان در كارها كمك كنيد، او حس مي كند، پيوند عاطفي عميق تري با شما دارد و مي تواند در صورت لزوم به شما تكيه كند.

8. از تلاش هايش قدرداني كنيد

گفتن حرف هاي خوب در مورد همسرتان چيزي از شما كم نخواهد كرد. اما اعتماد به نفس همسرتان را بالا مي برد و خوشحالش مي كند. بسياري از مردان هنگامي كه همسرشان مرتكب اشتباهي مي شود، از او انتقاد مي كنند، اما در قبال كارهاي خوب از او قدرداني نمي كنند؛ پس بدانيد زماني كه همسرتان لباس هاي مورد علاقه شما را مي پوشد، برايتان هديه مي خرد يا غذاي مورد علاقه تان را تهيه مي كند، مي خواهد كار غافل گير كننده اي براي شاد كردن شما انجام دهد؛ پس از او قدرداني كنيد تا برق عشق را در چشمانش ببينيد.

9. هرگز او را احساساتي نناميد

زنان از اينكه همسرشان آن ها را احساساتي و حساس بنامند، بيزارند. شايد در مواقعي خاص عكس العمل افراطي نشان دهند، اما علتش اين است كه براي آن موضوع نگران هستند؛ پس به جاي زدن اتهام احساساتي بودن به او، دركش كنيد و در صورت امكان مشكلش را برطرف كنيد.

10. شيك پوش باشيد، اما زياده روي نكنيد

زنان دوست دارند همسرشان شيك پوش باشد و خوش تيپ به نظر برسد؛ اما زياده روي كردن در اين كار زود ناراحتشان مي كند؛ پس سعي كنيد هيچ وقت لباس هاي خيلي تنگ يا رنگ هايي كه خيلي جلب توجه مي كنند، نپوشيد.

- حالا ديگر مي دانيد كه براي خوشحال كردن همسرتان بايد به چه نكاتي توجه كنيد؛ البته تعداد نكات لازم، بسيار بيشتر از مواردي است كه در اين مطلب ذكر كرديم. اما توجه و عمل به همين چند نكته ساده نيز مي تواند رنگ و بوي ديگري به زندگي تان ببخشد.

منبع: مجله موفقيت

پرشين استارادامه مطلب...
ارسال توسط اشكان پويان
نظرات (0)
 
چهار شنبه 17 دي 1395 ساعت 19:36 | بازديد : 0 | نويسنده : . | ( نظرات 0 )

غذاهاي مفيد براي تقويت فعاليت جنسي مردان

در كنار غذاهاي اصلي،مواد غذايي زير مي‌توانند تاثير زيادي بر افزايش قواي جنسي در مردان داشته باشند.

مهمترين عامل در فعاليت جنسي مردان قدرت و مدت ماندگاري نعوذ است . براي اين منظور سلامت سيستم جريان خون الزامي است بنابراين پيشگيري از بيماريهاي موثر بر رگها از جمله ديابت و چربي خون بالا ضروري است. پس تا مي‌توانيد از انواع ميوه ، سبزيجات ، حبوبات و پروتئينهاي ساده مصرف كنيد .

آب انار:

يكي از مواد غذايي مفيد در تقويت نيروي جنسي مردان مصرف آب انار است.بر اساس پژوهشهاي انجام شده ، ميزان اختلال نعوذ در مردان بدنبال مصرف آب انار به ميزان قابل توجهي كاهش پيدا كرده است .

براي رسيدن به ميزان مطلوب ، بايد روزانه يك ليوان آب انار طبيعي نوشيد . اين نوشيدني در فصل پاييز براحتي در دسترس است اما در ديگر فصلها مي‌توان از رب انار استفاده كرد. شربتي با غلظت دلخواه از رب انار تهيه كنيد و روزانه يك ليوان از آن را بنوشيد . هرگز از آب انار غافل نشويد.

سالاد ميگو :

ميگو سرشار از عنصر روي است و سبزيجات برگ پهن مثل كاهو مقدار زيادي اسيد فوليك دارند. گوجه فرنگي و ليمو ترش با مقادير بالاي ويتامين ث و روغن زيتون با ويتامين اي مكمل مناسبي براي اين سالاد هستند. اين سالاد با رساندن مواد لازم قدرت اسپرم سازي را افزايش مي‌دهدو سبب افزايش قواي جنسي مي شود. از همين جا به آقايان توصيه مي‌كنم خسيس بازي را كنار بگذارند و با مصرف حداقل هفته‌اي يكبار از اين سالاد هم قواي جنسي خود را تقويت كنند و هم بقيه اعضاي خانواده را با اين دسر خوشمزه به شعف آورند .

سوپ جو :

جو باعث افزايش هورمون تستوسترون در مردان مي‌شود . اشتباه نكنيد ؛ اين افزايش هورمون در مردان اتفاق مي‌افتد و در خانمها هيچگونه تاثير هورموني ندارد. هورمون تستوسترون براي افزايش ميل جنسي لازم است . اين سوپ اگر با برخي سبزيجات معطر بخصوص نعنا و ترخون تهيه شده باشد بسيار مقوي‌تر خواهد شد .

اسفناج :

آيا كارتون ملوان زبل را ديده‌ايد؟ در مردان مي‌توان چنين اثري را ( البته كمي خفيف‌تر ) ديد . اين سبزي سرشار از منيزيوم است كه باعث گشاد شدن رگهاي خوني مي‌شود. به اين ترتيب جريان خون اندام تناسلي قدرت لازم براي نعوذ را تامين مي‌كند .

ليمو ترش :

اين ميوه خوش عطر و طعم ، با تامين ويتامين ث كافي ، تاثير بسزايي بر توليد و تحرك سلولهاي اسپرم دارد. به اين ترتيب كيسه مني در مدت زمان كوتاهتري پر شده و ميل جنسي را افزايش مي‌دهد .

زغال اخته :

اين ميوه ترش و خوشمزه داراي فيبرهايي است كه مانع از جذب كلسترول در دستگاه گوارش مي‌شود.در نتيجه احتمال رسوب اين چربي در رگها كاهش مي‌يابد و كمك موثري بر افزايش جريان خون خواهد بود.

علاوه بر اين اثر طولاني مدت ، تاثير كوتاه مدتي بر جريان خون دارد كه بعضي از متخصصين تغذيه از آن بعنوان وياگراي طبيعي نام برده‌اند .

عسل :

رسيديم به يكي از شگفتيهاي طبيعت . ماده‌اي كه حاصل فرايندي ساده بر روي شهد گلها در بدن زنبور عسل است . انسان با وجود پيشرفت غير قابل انكار تكنولوژي هنوز نتوانسته است عسل مصنوعي بسازد. عسل با داشتن انواع ويتامينهاي گروه ب مي‌تواند در توليد هورمون تستوسترون موثر باشد. پژوهشها نشان داده‌اند كه ماده‌اي حاوي عنصر بور در عسل وجود دارد كه جريان خون و ميل جنسي را در مردان افزايش مي‌دهدادامه مطلب...
ارسال توسط اشكان پويان
نظرات (0)
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ]