سایت بهترین ابزار


تاريخ : ۱۸ دى ۱۳۹۵

باغ بام يا روف گاردن چيست؟ با پيشرفت علم و كشف مواد جديد، مي توان بر روي بام هر خانه، آپارتمان، بيمارستان و… يك باغ زيبا با گياهان كوچك و بزرگ ايجاد كرد.
به نظر شما آيا مي توان در زندگي پرهياهوي شهري، زمان هاي كوتاهي كه براي فراغت داريد را در باغ اختصاصي خودتان، و در محيطي سرسبز و با چشم اندازي زيبا بگذرانيد؟ آيا مي توانيد تصور كنيد در تعطيلات آخر هفته، ناهار را در كنار خانواده تان در باغ خودتان صرف كنيد؟ روف گاردن يا بام باغ (Roof Garden) پاسخي براي سوالات بالاست! خودتان را در روف گاردن منزل يا محل كارتان تصور كنيد؛باغ شما مشرف به شهر است و شما مي توانيد باغ بام يا روف گاردنمناظر شهر را از آن ببينيد. در نقطه اي از باغ شما، آب از آبشار به پايين مي ريزد؛ قطرات آب چون مرواريد در فضا معلق مانده و به سوي استخر جاري مي شود. چند بوته ميوه و گل در چند قدمي شما در باغچه اي زيبا كاشته شده است و شما غذا را با سبزيجات تازه اي كه از باغچه خود چيده ايد، ميل خواهيد كرد. يك كباب پز با نمايي زيبا و تجهيزات كامل براي كباب كردن هر نوع غذاي دلخواه شما مهيا شده است و عطر زندگي و طراوت همه جا را فرا گرفته است. بچه هاي شما در حال بازي در باغ هستند و شما در كمال فراغت و آزادانه به انجام كارهاي دلخواهتان مشغوليد. مخصوصا در اين شهر پر از آلودگي و پر سر و صدا، داشتن چنين باغي و هر از چند گاهي پناه بردن به آن مي تواند ثروتي بزرگ محسوب شود.اما اين يك رويا نيست، شما مي توانيد به راحتي در محل زندگي فعلي تان، باغي را كه بالاتر به آن اشاره كرديم را برپا كرده و مالك آن باشيد.با پيشرفت سريع تكنولوژي و به وجود آمدن مواد جديد، مroof garden ي توان بر روي بام هر خانه، آپارتمان، ويلا، اداره، مدرسه، بيمارستان و هر ساختمان ديگري يك باغ زيبا با گياهان كوچك و بزرگ ايجاد كرد. به اين ترتيب مي توان از فضاي بلا استفاده روي بام كه هميشه در معرض تابش آفتاب است، با هزينه اي اندك براي ايجاد باغ استفاده كرد. اين باغ ها مي توانند در ساعات مختلف شبانه روز مورد استفاده ساكنين قرار گيرند.

 

با توجه به اينكه ايجاد و احداث فضاي سبز در شهرها به علت كمبود زمين و قيمت بالاي آن، بسيار هزينه بر و گران است و اكثر زمين ها توسط ساختمان ها و خيابان ها اشغال شده است، با تبديل بام ساختمان به باغ، مي توان طبيعت تسخير شده توسط شهر را به آن بازگرداند.

منبع: نورساارسال توسط اشكان پويان
نظرات (0)
[ ]