سایت بهترین ابزار


 
چهار شنبه 17 دي 1395 ساعت 21:47 | بازديد : 0 | نويسنده : . | ( نظرات 0 )

مهم‌ترين بيماري‌هاي ناحيه تناسلي در مردان

بيماري‌هاي ناحيه تناسلي در مردان, دستگاه تناسلي مردان

مهم‌ترين بيماري‌هاي ناحيه تناسلي در مردان

بيماري‌هاي مهم اين ناحيه از بدن را كه تاثير مهمي در كيفيت زندگي هر فرد مي‌گذارد و حتي ممكن است به مرگ منتهي شود، ناديده نگيريد.

صحبت كردن درباره بيماري‌هاي دستگاه تناسلي مردان و زنان در جامعه ما به‌علت حجب و حياي فرهنگي حاكم آسان نيست اما از طرفي نمي‌توان بيماري‌هاي مهم اين ناحيه بدن را كه هر‌گونه اختلال در آن تاثير مهمي در كيفيت زندگي هر فرد مي‌گذارد و حتي ممكن است به مرگ منتهي شود، ناديده بگيريم.

به همين علت براي آشنايي بيشتر با اين بيماري‌ها به سراغ دكتر سيد جليل حسيني، استاد اورولوژي دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي و رئيس انجمن اورولوژي ايران رفتيم.

مهم‌ترين بيماري‌هاي ناحيه تناسلي در مردان چيست؟

در رشته اورولوژي در سال‌هاي اخير طبقه‌بندي جديدي انجام شده كه بيماري‌هاي اين رشته را به 6 يا 7 رشته تخصصي تقسيم مي‌كند و در كنگره‌هاي علمي نيز از همين تقسيم بندي تبعيت مي‌شود.

براساس اين تقسيم بندي بيماري‌هاي اورولوژي به چند دسته بيماري‌هاي كليه و پيوند كليه، اورولوژي زنان، اورولوژي اطفال، انكولوژي يا سرطان در اورولوژي، اندرولوژي (شامل بيماري‌هاي عقيمي و ناتواني جنسي مردان) اندريولوژي (شامل روش‌هاي غير تهاجمي از‌جمله براي دفع سنگ و اورولوژي ترميمي (جراحي‌هاي ظريف و مشكل) دسته بندي مي‌شود. بقيه بيماري‌ها شامل عفونت‌هاي دستگاه تناسلي و دفع ادرار نيز در گروه ديگري دسته بندي مي‌شود كه اورژانس‌هاي اورولوژي را هم در اين دسته آخر قرار مي‌دهند.

اگر از بيماري‌هاي انكولوژي يا سرطان‌هاي دستگاه تناسلي شروع كنيم، بايد بگوييم كه بيماري‌هاي خطرناك و مهمي در اين دسته قرار دارند كه عمدتاً بدون علامت هم هستند. يكي از اين بيماري‌ها سرطان پروستات است كه امروزه با معرفي تست PSA در سال‌هاي اخير ما هم در كشور اين بيماري را در مراحل اوليه تشخيص مي‌دهيم، درحالي كه قبلاً اين طور نبود؛ مثلا  يك آقاي مسن 50 يا 60 ساله به‌علت اينكه زمين خورده بود و دچار شكستگي كوچكي شده است به پزشك مراجعه مي‌كرد و ما گراف مي‌گرفتيم و متوجه سرطان پروستات مي‌شديم. آن موقع  معمولاً بيماري هنگامي تشخيص داده مي‌شد كه بسيار پيشرفت كرده بود و درمان آن سخت‌تر بود. اما امروزه با تست PSA مي‌توانيم به موقع اين بيماري را تشخيص دهيم و درمان كنيم.

شيوع اين بيماري چقدر است؟

اين بيماري در كشور ما شيوع كمي ندارد. در هر بخش اورولوژي كه نگاه كنيد همواره يك يا دو بيمار مبتلا به اين عارضه كه منتظر عمل جراحي هستند، بستري هستند. شايد اين بيماري بين يك تا 5 درصد در بين مردان شيوع داشته باشد. البته آمار من دقيق نيست، در اين مورد مركز تحقيقات اورولوژي بيمارستان سينا تحقيقات دقيقي انجام داده كه مي‌تواند قابل استناد باشد.

علائم بيماري سرطان پروستات چيست؟

مهم‌ترين علامت اين بيماري نامنظم شدن ادرار است. گاهي فرد مجبور است چندين بار هنگام شب براي ادرار از خواب بيدار شود و گاهي مجبور است به سرعت خود را به دستشويي برساند تا مثانه را تخليه كند. علائم در همين حد است و خيلي زياد نيست ولي يك بيماري خطرناك و سرطان نهفته است كه در مراحل پيشرفته به جراحي‌هاي بزرگ و درمان‌هاي متعدد، سخت و خطير نياز دارد؛ بنابراين مهم‌ترين علامت اين بيماري اختلال در ادرار است كه به‌خصوص در بين مردان بالاي 45 سال ديده مي‌شود. اين افراد حتماً بايد با يك متخصص اورولوژيست مشورت كنند و ويزيت شوند.

و اگر به موقع مراجعه نكنند؟

در غير اين صورت، ممكن است در كوتاه‌ترين زمان ممكن، متاستاز بدهد، متاستاز استخواني، ريوي و بيماري دست اندازي‌هاي مختلفي بكند و در فرصت كوتاهي فرد را از بين ببرد.

سرطان ديگر كه به‌خصوص در كشور ما شيوع بيشتري دارد، سرطان مثانه است. اين بيماري از بافت خود مثانه به‌وجود مي‌آيد و گاهي از كليه و حالب كه محل عبور ادرار است به‌وجود مي‌آيد ولي عمدتاً در مثانه است.  اين بيماري هم تقريباً بدون علامت است، تنها علامت آن پيدا شدن خون در ادرار است كه در مراحل اوليه به وضوح ديده نمي‌شود و  گاهي به‌صورت يك تغيير رنگ جدي در ادرار مشاهده مي‌شود.

مردان به‌خصوص مرداني كه در معرض مواد خاصي هستند، مثلاً مردان سيگاري يا افرادي كه مواد افيوني مصرف مي‌كنند يا در صنايع مثلاً صنايع كشتي‌سازي‌، لاستيك‌سازي‌ يا حتي خشكشويي‌ها فعاليت مي‌كنند، بيشتر در معرض اين بيماري قرار دارند، همچنين كساني كه در خانواده شان سابقه سرطان مثانه هست نيز در معرض اين بيماري قرار دارند.

هر چه تومور سرطان مثانه بزرگتر باشد، نفوذ بيشتري به ديواره مثانه مي‌كند و خونريزي بيشتر مي‌شود اما هنگامي كه به وضوح خون در ادرار ديده شود، بيماري خيلي پيشرفت كرده است. بنابراين مردان در هر سني كه باشند اگر با تغيير رنگ ادرار مواجه شدند بايد آن را جدي بگيرند چون ممكن است علامت سرطان مثانه باشد.  يك آزمايش ساده ادرار اين مسئله را روشن مي‌كند، البته وجود خون در ادرار صرفاً علامت سرطان مثانه نيست، ممكن است نشانه سنگ يا يك بيماري كليوي نيز باشد كه خطر جاني كمتري دارند.

آنچه مهم است و مي‌تواند به سلامت و عمر فرد آسيب جدي وارد كند، سرطان مثانه است كه هيچ درد و علامت ديگري ندارد. شيوع اين بيماري نسبت به سرطان پروستات خيلي بيشتر است. در همه بخش‌هاي اورولوژي و در همه مناطق كشور همواره تعدادي از اين بيماران بستري هستند. شايد حدود 10 درصد بيماران اورولوژي كشور اين دسته از بيماران باشند. بيشتر اين بيماران هم افراد سيگاري و افرادي هستند كه در صنايع  با مواد شيميايي سر و كار دارند.

پس شيوع اين بيماري در استان‌هايي كه صنعتي‌ترند، بيشتر است؟

قطعاً، همين طور است اما اعلام آمار دقيق آن نيازمند مطالعات كشوري است كه فعلاً اطلاعات آن را در اختيار نداريم، ممكن است وزارت بهداشت چنين آماري داشته باشد. سومين سرطان ناحيه تناسلي سرطان بيضه است. اين بيماري شيوع زيادي ندارد و به ندرت ديده مي‌شود ولي بيماري خطيري است كه يك راه تشخيص ساده دارد. درست مثل آنچه براي تشخيص زودرس سرطان سينه به خانم‌ها توصيه مي‌كنند كه سينه‌هايشان را خودشان به‌طورمرتب معاينه كنند، به آقايان هم توصيه مي‌شود، خودشان بيضه‌هايشان را معاينه كنند و اگر هر تغيير و نامنظمي را در بيضه‌شان ديدند، فوري به پزشك مراجعه كنند.

اين بيماري گاهي به‌صورت جمع شدن آب دور بيضه ديده مي‌شود اما اين نامنظمي الزاماً نشانه سرطان بيضه نيست و ممكن است يك التهاب ساده باشد ولي حتماً بايد به پزشك اورولوژيست مراجعه شود. چون اگر سرطان بيضه باشد بسيار خطرناك و تهاجمي است و بلافاصله به داخل شكم دست‌اندازي مي‌كند، در آن صورت بايد جراحي‌هاي خيلي سنگيني براي درمان آن انجام داد. اما اگر در مراحل اوليه تشخيص داده شود، خيلي راحت درمان مي‌شود.

اورژانس‌هاي اورولوژي چيست؟

اورژانس تعريف مشخصي دارد؛ يعني عارضه‌اي كه بايد به فوريت و در كوتاه‌ترين زمان ممكن به آن رسيدگي شود اما متأسفانه اكثريت مردم از موارد اورژانسي خبر ندارند و نمي‌دانند چه بيماري‌هايي اورژانسي است؛ البته گاهي كه با يك بيماري مانند سنگ كليه مواجه مي‌شوند چون درد زيادي دارد و بيماري پر سر و صدايي است، (درد سنگ كليه مثل درد زايمان است) به همين خاطر فرد بلافاصله به پزشك و اورژانس مراجعه مي‌كند. ولي اورژانسي كه من مي‌خواهم به آن اشاره كنم، چيز ديگري است كه درمان آن كاملاً وابسته به زمان است، زمان طلايي يا GOLDEN TIME دارد و اگر بعد از زمان طلايي مراجعه شود، متأسفانه هيچ كاري براي آن نمي‌توان انجام داد.

از لحاظ فرهنگي براي ما مشكل است كه خيلي راحت اين بيماري‌ها را در رسانه‌ها مطرح كنيم اما از طرفي تعهد پزشكي ما ايجاب مي‌كند با كلماتي كه مطابق فرهنگ و شئون جامعه ما باشد، اين مسائل را مطرح كنيم. 2اورژانس مهم در اورولوژي داريم. ببينيد، بيضه ناحيه‌اي از بدن مردان است كه براي توليد‌مثل، نطفه توليد مي‌كند كه براي پدر شدن يك مرد هنگامي كه با نطفه همسرش به اشتراك گذاشته مي‌شود منجر به توليد مثل مي‌شود؛ بنابراين بايد سالم باشد و بتواند اسپرم يا نطفه مردانه توليد كند.

در دوران بلوغ مردان ممكن است بيضه دور طنابي كه عروق بيضه را تامين مي‌كند، بپيچد و يك حالت گردش پيدا كند، اين هيچ ربطي به حالت فرد يا شكل خوابيدن ندارد.

خودبه‌خود اتفاق مي‌افتد و «تورسيون» بيضه نام دارد، اگر چنين حالتي اتفاق بيفتد فرد بايد حداكثر ظرف 6 ساعت به پزشك متخصص اورولوژي مراجعه كند تا با يك جراحي ساده، بيضه را سر جايش برگرداند. در غير اين صورت بعد از گذشت 6 ساعت بيضه دچار خون مردگي مي‌شود و مي‌ميرد كه ديگر هيچ كاري براي درمان آن نمي‌توان انجام داد.

علامت اين بيماري چيست؟

علامت آن درد شديد در ناحيه بيضه است كه به‌صورت ناگهاني به‌وجود مي‌آيد، ممكن است بيضه دچار بادكردگي هم بشود. اگرچنين علائمي ديده شد، فرد بايد به سرعت ظرف 2 يا 3 ساعت خود را به يك متخصص اورولوژي برساند، حتي فرصت براي مراجعه به پزشك عمومي هم نيست و نيابد وقت را تلف كرد. درد شديد بيضه البته ممكن است به‌علت ضربه خوردن حين بازي فوتبال يا عفونت باشد. اگر عفونت باشد به راحتي با آنتي بيوتيك درمان مي‌شود ولي تورسيون يا گردش بيضه خطرناك است و حتماً بايد در زمان طلايي 6 ساعته، در هر ساعت از شبانه‌روز كه باشد بلافاصله درمان شود.

علتش چيست؟

علتش به آناتوميك بيضه مربوط است. ممكن است به‌صورت مادرزادي يك طرف بيضه سنگين‌تر يا سبك‌تر باشد و كمتر از يك درصد پسران 10تا 20 ساله ممكن است با اين عارضه مواجه شوند.

عقيم مي‌شوند؟

يك بيضه از بين مي‌رود و بايد از بدن خارج شود ولي ممكن است به‌علت تغييراتي كه در بدن ايجاد مي‌كند، سيستم ايمني بدن را تحت‌تأثير قرار دهد. در اين صورت ممكن است از طريق خون و عكس‌العمل بدن، به بيضه طرف مقابل هم آسيب وارد شود در غير اين صورت ممكن است فرد براي بچه دار شدن دچار مشكل شود يا حتي عقيم شود. كمتر از نيم درصد مردان ممكن است به اين عارضه مبتلا شوند.

بيماري اورژانسي ديگري كه آن هم بسيار مهم است و اگر در زمان طلايي مراجعه نشود ممكن است  منجر به ناتواني جنسي دائمي فرد بشود به‌نحوي كه مرد قدرت زناشويي خود را براي هميشه از دست بدهد، «پرياپيسم» است. به‌طور طبيعي مردان در زمان‌هاي مشخصي كه صلاح مي‌دانند، زناشويي مي‌كنند. مدت زناشويي در افراد مختلف متفاوت است اما به‌طور كلي بعد از ارتباط جنسي آلت تناسلي مرد به حالت طبيعي قبل از اين حالت برمي‌گردد اما اگر حالت نعوظ بيش از يك ساعت طول بكشد، شروع زنگ خطر است و اگر اين اتفاق افتاد فرد بايد حداكثر ظرف 6 ساعت به پزشك مراجعه كند.

اگر بعد از اين مدت وضعيت به حالت طبيعي برنگردد منجر به ناتواني جنسي تا آخر عمر مي‌شود و هيچ درماني نيز نخواهد داشت. متأسفانه كمتر از يك درصد مردان از اين مسئله مهم اطلاع دارند؛ به همين علت اين بيماران معمولاً بعد از 24 ساعت به پزشك مراجعه مي‌كنند كه ديگر دير است و كاري نمي‌توان انجام داد. علت آن هم به جز ناآگاهي از اهميت اين مسئله مقداري هم به خاطر خجالت فرهنگي است. به همين خاطر سعي مي‌كنند به اتفاق خانواده، خودشان مشكل را حل كنند كه امكان ندارد و فقط يك متخصص مي‌تواند مشكل را حل كند.

علت اين عارضه چيست؟

علت آن ممكن است مصرف داروهاي اعصاب و روان باشد. علل ديگري هم دارد، بعضي بيماري‌هاي خوني ممكن است عامل بروز اين بيماري باشد. افرادي كه مبتلا به بيماري گلبول‌هاي قرمز هستند، مستعد آن هستند. اما گاهي هم بدون هيچ علتي به‌صورت خودبه‌خودي اتفاق مي‌افتد. مصرف كم يا زياد مايعات هم ممكن است اين حالت را ايجاد كند.

بيماري‌هاي عفوني دستگاه تناسلي چه مواردي هستند؟

بيماري‌هاي عفوني دستگاه تناسلي انواع مختلفي دارند، عامل اين بيماري‌ها ممكن است ميكروب‌هاي عمومي باشند يا ميكروب‌ها و ويروس‌هايي كه از طريق ارتباط جنسي منتقل مي‌شوند.

انواع قديمي اين بيماري‌ها سفليس و سوزاك هستند اما امروزه بيماري‌هاي ديگري مانند ايدز و آنتي‌ژن‌هايي كه از طريق رابطه جنسي منتقل مي‌شوند نيز مطرح هستند.

در خانم‌ها عفونت مثانه هم بيماري مهم و شايعي است كه مجبورند تند‌تند مثانه را تخليه كنند، چون سيستم خروجي مثانه و ناحيه تناسلي در زنان به هم نزديك است احتمال عفونت در آنها زيادتر است؛ به همين علت يك تا2بار عفونت مثانه در زنان را طي يكسال طبيعي مي‌دانيم و آن را جدي نمي‌گيريم ولي اگر عفونت مثانه در آقايان باشد حتماً بايد به‌صورت جدي بررسي‌هاي لازم انجام شود. عفونت ديگر، عفونت بيضه است كه در پسر‌بچه‌ها ممكن است اتفاق بيفتد كه  ممكن است مادرزادي باشد يا به‌صورت خودبه‌خود اتفاق بيفتد.

منبع: hamshahrionline.irادامه مطلب...
ارسال توسط اشكان پويان
نظرات (0)
 
چهار شنبه 17 دي 1395 ساعت 21:47 | بازديد : 3 | نويسنده : . | ( نظرات 0 )
روش مناسب تحريك جنسي شوهر

روش مناسب تحريك جنسي شوهر

 

 چگونه ميتوان كانون سرد خانواده را كه به علت مشكلات جنسي بوجود آمده، مجدداً گرم كنيد؟

چگونه ميتوان آقايان را به اوج لذت جنسي رساند؟

نقاط تحريك پذير آقايان كجاست؟

چگونه بايد با شوهر تان برخورد رفتاري موثر جنسي داشته باشيد؟

هدف از ثبت و درج اين مطلب ايجاد روابط صميمانه با زوج و استحكام روابط زن و شوهر و كانون خانواده است.

رابطه جنسي نقش بسيار مهمي در ازدواج دارد، ولي با اينحال زوج هاي زيادي بدون توجه عميق به آن زندگي ميكنند. در اين بحث از ديدگاه مرد و زن نحوه صحيح رابطه جنسي را بررسي مي كنيم .

همه مي دانند كه رابطه جنسي حياتي ترين جزء همه ي ازدواج هاست. پس اگر يكي يا هر دوي زوجين علاقه و رغبت خود را از دست دادند چه مي شود؟ تحقيقات نشان داده است كه درصد انبوهي از چننين ازدواج هايي با شكست مواجه مي شود. (بعد از مسايل مالي، مسايل جنسي دومين دليل براي طلاق شناخته شده است) نااميد نشويد. راه هاي زيادي براي جلوگيري از آن وجود دارد. در اينجا سه راه براي جان بخشيدن دوباره به زندگي جنسي براي شما فراهم آمده است. پس اگر مي خواهيد كانون خانواده تان ، مراحل زير را دنبال كنيد.

به خودتان متكي باشيد

فرقي نمي كند كه همسرتان چقدر دوستتان داشته باشد و بخواهد ارضائتان كند؛ تحريكات و شور جنسي او به هيچ وجه شبيه به شما نيست. به همين دليل غيرمنطقي است اگر انتظار داشته باشيد هر زمان شما تحريك شديد در اختيارتان باشد. بايد ياد بگيريد كه چطور گهگاه نيازهايتان را كنترل كنيد. احتمالاً تصور خواهيد كرد كه عادلانه نيست و مطمئناً عصباني خواهيد شد.

البته بايد كه زوج ها تا آنجا كه مي توانند در زندگي جنسي خود با همسرشان انرژي لازم را صرف كنند، اما بااينحال باز هم ممكن است زمان هايي وجود داشته باشد كه شما آمادگي رابطه ي جنسي را داشته باشيد در حاليكه همسرتان ندارد. اين مسئله اي كاملاً نرمال و طبيعي است و بايد آن را بپذيريد. هرچه تلاش همسرتان براي فهميدن شما و نيازهايتان بايد بيشتر شود، تلاش شما نيز در درك اين تفاوت ها بايد افزايش يابد. قسمتي از اين درك و پذيرفتن با اتكاي گاه و بيگاه شما به خودتان براي ارضاي ميل جنسيتان نشان داده مي شود. اگر اطمينان داشته باشيد كه همسرتان واقعاً دوستتان دارد و به شما توجه مي كند، انجام اينكار با راحتي بيشتري صورت خواهد گرفت.

تنوع، مزه ي زندگي است

احتمالاً زندگي جنسي شما دچار يكنواختي شده است. حتي مهيج ترين فرد در رابطه جنسي هم اگر رابطه جنسي برايش تكرار مكررات شود، از آن دلزده خواهد شد. اگر اين مورد را در رابطه جنسي خودتان با همسرتان هم مشاهده مي كنيد، پس وقتش رسيده كه كمي تنوع وارد اين رابطه كنيد. براي جلوگيري از يكنواختي جنسي، بايد كمي خلاق باشيد.

* مكاني جديد انتخاب كنيد : هميشه يك گوشه خاص براي معاشقه جنسي خود انتخاب نكنيد

* لباس زبر هاي مناسب و جديد بخريد

* عطر خوشبو استفاده كنيد

* حتما مسائل بهداشتي و نظافتي را رعايت كنيد : آرايش و زدودن موهاي زائد بسيار مهم است و نشانه اهميت دادن به شريك زندگي خود مي باشد .

* معمول است كه مرد در رابطه جنسي پيش قدم مي شود . بد نيست براي تنوع زن نيز گاهي پيش قدم شود .

*رفتار تحريك آميز داشته باشيد : عشوه و ناز زنانه جنسي قبل از نزديكي سبب تحريك شديد مرد مي شود

* با آرامش و مهرباني با او رفتار كنيد : خشن و عجول نباشيد . سعي كنيد با كلام ، نگاه ، حركات و رفتار خود به ارامي همسر را تحريك كنيد . بگذاريد او نشانه هاي عشق و محبت را در شما ببيند و به ارامي به او نزديك شويد ...

* بوسه قديمي ترين نقطه شناخته شده براي تحريك :است كه شامل بوسيدن لب ها ، صورت ، لاله گوش ، گردن و يا هر قسمتي از بدن همسر باشد كه پيدا كردن نقطه هاي حساس تر مدتي طول مي كشد و به نسبت بلوغ و فهم جنسي مرد و زن نقاط مربوطه شناخته مي شود

* گفتار هاي عاشقانه : تحريك فقط به نوع فيزيكي محدود نمي شود و نوع رواني نيز دارد كه بايد به صورت همزمان استفاده شود صحبت هاي عاشقانه كه هنگام رسيدن زن و شوهر به هم رد و بدل مي شود بسيار پر اهميت است .

* لمس و نوازش با حوصله : سطح داخلي ران ( مرد و زن ) و لب هاي فرج ( زن ) ، بيضه و نواحي اطراف آن (مرد) ، گرفتن و فشردن كمر ( زن و مرد ) ، كليتوريس زن كه تحريك و نوازش آن حكم آلت مرد را دارد

* همانند گنجشك آميزش نكنيد و همسر خود را با آرامش آماده و راضي سازيد . سعي كنيد در اولين مرحله همسر خور را در شرايط نعوظ كامل قرار دهيد : در مردها با تحريك آلت تناسلي و مالش و نوازش آن حالت نعوظ فراهم مي شود ( بلند شدن و سفتي آلت تناسلي در مرد را نعوظ مرد گويند ) . در خانمها نعوظ يعني تحريك و سفتي كليتوريس و نوك پستان .

* فراهم كردن تحريك لازم در همسر : مرد با فكر و يا در نظر آوردن نقاط شهوت انگيز و يا عوامل رواني نعوظ به او دست داده و اغلب در اين حالت تحريك شده به حساب مي آيد آنچه بر زن لازم است تحريك موضعي نيست بلكه تحريك موقعي است و آن زماني است كه مرد در حاليكه دخول انجام مي دهد نعوظ وي كاهش مي يابد و دخالت زن با تحريك مرد در حالي كه عضلات مهبل را بر روي آلت مرد فشار داده رانها را بهم نزديك مي كند و امكانا با دست ماليدن به پشت مرد در امتداد ستون فقرات وي ، نعوظ مرد برگشته و مرد را راضي مي سازد

* مرد بايد در آغاز رابطه جنسي ذهن و فعاليت خود را متوجه تحريك و آماده كردن زن نمايد. و البته زن نيز بايد به آماده سازي مردش در اين مرحله توجه داشته باشد

 

* مرد هر چه بيشتر بتواند با مهارت زن را تحريك كند زن در ادامه هر كاري مرد طالب باشد انجام مي‌دهد. اين مسئله براي خانم ها نيز صادق است .

 

*زمان دخول بهترين زمان براي سخنان محبت‌آميز است. در اين لحظه از همسر خود قدرداني كنيد و او را بهترين بناميد كه اين خود سبب افزايش روابط زناشويي و استحكام زندگي مي شود

*به همسر خود بفهمانيد كه رابطه جنسي با او سبب آرامش او مي شود و مي خواهيد با اين عمل عشق و محبت خود را بيشتر به او ثابت كنيد و هدف فقط ارضاء جنسي-جسمي نيست بلكه روح معنوي شما نيز با اين عمل ارضاء مي شود .

*بهتر است با همسر خود از قبل هماهنگ كنيد كه اسپرم كجا ريخته شود چرا كه اين مطلب سبب آرامش خاطر بيشتر طرفين و تحريك بيشتر مي شود.

* شوهر بايد زماني كه مطمئن نشده كه زن به اوج لذت و ارضا شدن نزديك نشده از ارضاء خود جلوگيري كند. ديدن ارگاسم و ارضاء زن براي مرد بسيار ارزشمند و تحريك كننده است . سعي كنيد اول زن به اوج لذت برسد و مرد با كمي فداكاري و خويشتن داري بعد از زن ارضاء شود . وقتي اول زن ارضاء شود تمايل جنسي مرد بيشتر ميشود و مي تواند براحتي خود را به اوج لذت برساند ولي وقتي مرد اول ارضاء شود زن او را ناتوان جسمي مي بيند و تصور بر آن دارد كه مردش به او در اين لحظه توجه كمتري دارد و اين مسئله مي تواند باعث تاخير و حتي عدم ارضاء زن شود . به محض شروع ارضا از طرف زن، مرد نيز مي‌تواند خود را ارضا كند. بهترين شيوه ارضا‌شدن، همزماني آن بين طرفين است.

* توجه به اين نكته مهم است كه معمولاً مردها پس از ارضاشدن يا مي‌خوابند، يا پشت به زن مي‌كنند. در صورتي كه كاري كه بايد انجام دهند اين است كه شروع به بغل كردن و نوازش زن كنند. و به او آرامش دهند تا استراحت كند.

* شايسته است كه زن شربتي گوارا تهيه نموده و بعد از پايان ، براي همسر خود بياورد.

*در آخر بعد از انجام رابطه جنسي بهتر است از همسر خود تشكر كنيد

 

و...هزاران كار ديگر هست كه مي توانيد براي از بين بردن يكنواختي موجود در رابطه تان انجام دهيد.

اگر همه چيز عمل نكرد، صادق ومهربان و قاطع باشيد

زوج هاي زيادي بوده اند كه بي علاقگي و نارضايتي يكي از زوجين از رابطه جنسي باعث جدايي آنها شده است. البته شما هم ممكن است به فكر اينكار بيفتيد. اما بدانيد طلاق يا برقراري رابطه ي جنسي با افرادي غير از همسر تان (خيانت به همسر) ، راه حل هاي مناسبي نيستند. درست است كه عشقبازي با غير مي تواند مشكلتان را حل كند، اما بدانيد كه در طولاني مدت مشكلات بيشتري نيز برايتان ايجاد مي كند و باعث خراب تر شدن ازدواج تان هم مي شود. حتي اگر ازدواجتان هم سالم باقي بماند، درد و رنجي كه همسرتان از عشقبازي شما با كس ديگري متحمل مي شود، بي اندازه است.

طلاق هم راه حل خوبي به شمار نمي رود. اگر به جاي پيدا كردن راه حل و برطرف كردن مشكل، از آن فرار كنيد(پاك صورت مسئله)، ممكن است زوج ديگري پيدا كنيد كه او نيز از نظر جنسي با شما ناهماهنگ و ناسازگار باشد، و بهتر است از خود بپرسيد اين كار را تا كجا ادامه خواهيد داد؟

قبل از اينكه بار و بنديلتان را جمع كنيد و همسرتان را ترك كنيد، ببينيد آيا همسر تان از اين جريان خبر دارد؟ اطلاع دارد كه شما از رابطه ي جنسيتان با او ناراضي هستيد؟

كار ار به دعوا نكشانيد. تقصيرها را به گردن او نيندازيد، انتقاد نكنيد، فقط خيلي آرام به او در مورد مشكلات تان صحبت كنيد بگوييد كه به خاطر اختلافاتي كه در روحيات جنسي شما وجود دارد، مي خواهيد كاري كنيد كه به بهبود رابطه تان منتهي ميشود و براي اين كار همكاري بيشتر او كمك ميكند و بايد براي بهتر شدن ارتباطشان هردو فعالانه رفتار نمايند و براي اين امر بايد حتي با كنار گذاشتن خجالت و تعصبات به متخصصين مربوطه مراجعه نمايند.

افكار خود را با او در ميان بگذاريد. اين را به صورت يك تهديد مطرح نكنيد. فقط ميزان اميدواري خود را با او در ميان بگذاريد. به او فرصتي دوباره براي اصلاح و سازگار شدن بدهيد، و منتظر نتيجه ي آن شويد

 

به نقل از  پايگاه اطلاع رساني تنظيم خانوادهادامه مطلب...
ارسال توسط اشكان پويان
نظرات (0)
تاريخ : ۱۸ دى ۱۳۹۵
 
چهار شنبه 17 دي 1395 ساعت 21:43 | بازديد : 0 | نويسنده : . | ( نظرات 0 )
طي دوران جواني خود، از رابطه ي جنسي سالم و خوبي لذت برده ايد، اما اخيراً از رابطه ي جنسي خود با همسرتان ديگر احساس رضايت نمي كنيد. با خود فكر ميكنيد ميل جنسيتان كاهش پيدا كرده و از بين رفته است. چرا بايد كارهايي كه در گذشته برايتان لذت بخش بود، اكنون دردناك باشد؟ چند وقتي است نگران سلامت جنسيتان شده ايد.


ادامه مطلب...
ارسال توسط اشكان پويان
نظرات (0)
 
چهار شنبه 17 دي 1395 ساعت 21:43 | بازديد : 0 | نويسنده : . | ( نظرات 0 )

ده اصل مهم در مورد رابطه جنسي (***)

نويسنده : دكتر باقرزاده

رابطه جنسي يكي از مهمترين ابعاد ارتباطي بين زن و مرد مي باشد( بعد اقتصادي،بعد عاطفي ، بعد فكري، بعدجنسي) و مسئله عجيب و غريب و چندش آور نيست كه خانواده ها نسبت به آن بي توجه باشند.
متاسفانه بسياري از خانواده ها در آموزش اين مسئله به فرزندان خود كوتاهي مي كنندادامه مطلب...
ارسال توسط اشكان پويان
نظرات (0)
تاريخ : ۱۸ دى ۱۳۹۵
 
چهار شنبه 17 دي 1395 ساعت 21:43 | بازديد : 0 | نويسنده : . | ( نظرات 0 )
ارسال شده در: دانستني هاي جنسي زنان ،

 

 

منبع: parsiteb.com

چـرا خـانـم هـا تـصـور مـي كـنـند تـوانايي اش را ندارند؛ آيا ميـدانيد كه تمام خانم ها قادر به رسيـدن به اين مرحله مي باشند؟ بله؛ حقيقت دارد! شايد در مورد انزال خانمـها چـيـزهايي شنيده باشيد و يا مانند خيلي از افراد، اصلاً بـه هيچ وجه با آن آشنا نباشيد.

اين امر نه تنها درمورد خانمها صحت دارد، بلكه امري است كه همه خانم ها مي توانند به آن دست پيدا كنند. رسيدن بـه اوج لـذت در زنـان يـك واكنش طبيعي جنسي است كه تا كنون به صورت معمايي سربسته باقي مانده است.

تمام خانم ها مي توانند به آساني بياموزند كه چگونه مي توانند به اوج لذت برسند و انزال در آنها صورت پذيرد؛ البته پيرامون اين مطلب تصورات اشتباه بسيار زيادي وجود دارد.

برخي معتقدند كه به طور كلي مسئله انزال در خانم ها وجود ندارد، عده اي ديگر بر اين باورند كه تنها تعداد "خاصي" از خانم ها قادر به تجربه چنين موضوعي هستند، جمعي ديگر نيز همچنان به شايعه پراكني در مورد اين مطلب ادامه مي دهند و هر روز تكنيك و استراتژي هاي جديدي را ارائه مي دهند. به عنوان مثال توصيه مي كنند كه خانم ها مي بايست براي رسيدن به اوج لذت حتما ديواره هاي رحم خود را به يكديگر بفشارند.

چنين اظهاراتي، اصولاً بي پايه و اساس هستند. هر چند تمام خانم ها در ساختار اندام هاي تناسلي با يكديگر متفاوت هستند (درست مانند آقايون)، اما همه آنها با بكارگيري روش مناسب، قادر به چشيدن طعم چنين لذتي مي باشند. درست مانند آقايون كه بدون توجه به سايز، و يا حالت و شكل اندام تناسلي خود، قادر به انزال ميباشند. دليل اينكه بسياري از افراد تصور مي كنند كه خانم ها نمي توانند به انزال دست پيدا كنند نشئت گرفته از اطلاعات ناكافي آنها در اين زمينه مي باشد.

پيش از هر چيز اجازه دهيد تصورات غلط در اين زمينه را مورد بررسي قرار دهيم و ببينيم چه چيزي به راستي صحت دارد و چه چيزهايي در اين زمينه نادرست ميباشند.


 ادامه مطلب...
ارسال توسط اشكان پويان
نظرات (0)
 
چهار شنبه 17 دي 1395 ساعت 21:43 | بازديد : 0 | نويسنده : . | ( نظرات 0 )
يكي از چالش هاي متعدد آقايون اين است كه در روابط جنسي خود با همسرشان چه حالتي را انتخاب كنند. بزرگترين ترس آنها اين است كه خانمشان از آن وضعيت هميشگي خسته شده و درنتيجه ميل و علاقه خود را به رابطه جنسي با آنها از دست بدهد. پس سوال اين است كه بهترين مواضع و جايگاه هاي جنسي چه مواضعي است؟

بهترين راه براي توضيح مسئله اين است كه چه كارهايي را نبايد انجام بدهيد. با به ياد داشتن اين، به 5 مورد از اشتباهات آقايون در مسائل جنسي اشاره مي كنيم تا شما ديگر مرتكب آنها نشويد.ادامه مطلب...
ارسال توسط اشكان پويان
نظرات (0)
 
چهار شنبه 17 دي 1395 ساعت 21:43 | بازديد : 0 | نويسنده : . | ( نظرات 0 )
چگونه دير ارضا شويم(راه هاي درمان انزال زودرس)
چگونه دير ارضا شويم-درمان زودانزالي
فرد بايد توانايي كنترل انزال را پيدا كند تا بواسطه ي آن دير ارضا شود يا به عبارتي از انزال زودرس جلوگيري بعمل آورده و نهايتاً مدت زمان بيشتري به رابطه ي خود ادامه دهد!
انزال زودرس شايع‌ترين مشكل جنسي مردان است كه تاثيرات عميقي برزندگي زناشويي افراد دارد.اغلب كساني كه دچار اين بيماري هستند به دلايل مختلف اخلاقي و فرهنگي از مراجعه به پزشك امتناع مي‌كنند.


ادامه مطلب...
ارسال توسط اشكان پويان
نظرات (0)
تاريخ : ۱۸ دى ۱۳۹۵
 
چهار شنبه 17 دي 1395 ساعت 21:43 | بازديد : 0 | نويسنده : . | ( نظرات 0 )

بجز آميزش جنسي زن و شوهر، هرگونه راههاي ديگر رفع شهوت، غير بهداشتي، غير علمي، و غير شرعي است.ادامه مطلب...
ارسال توسط اشكان پويان
نظرات (0)
 
چهار شنبه 17 دي 1395 ساعت 21:42 | بازديد : 0 | نويسنده : . | ( نظرات 0 )

هيچ روش درماني جديد جراحي، براي بزرگ كردن آلت تناسلي مردان وجود ندارد‎

 

بزرگ كردن آلت تناسلي در مردان بدون توجه به نياز به آن، چه از نظر ظاهر بدن و چه از نظر كاركرد اندام تناسلي در روابط جنسي و حتي اثر آن در ايجاد و درك لذت روابط زناشويي، به يكي از دغدغه هاي مردان در زندگي جنسي تبديل شده است

 

آيا راه علمي براي بزرگ كردن آلت تناسلي وجود دارد؟ 

با توجه به مطالب مختلف نشر شده و نظرات مختلف و تبليغات در مورد بزرگ كردن آلت تناسلي در مردان، بر آن شديم تا با ارائه اطلاعات صحيح به يافتن پاسخي درست به سوالات شما و بررسي اين موضوع از نظر دكتر حسين كرمي فوق تخصص كليه ومجاري ادراري بپردازيم.

  

امروزه مردان جوان زيادي به بنده مراجعه مي كنند كه از كوچك بودن آلت تناسلي و يا اندازه آن ناراضي بوده و دنبال بزرگ كردن آلت تناسلي مردان و يا حجم دادن به آن هستند و از طرفي در ماهواره ها و فضاي مجازي تبليغات گسترده اي با درصد موفقيت بالا جهت بزرگ كردن آلت تناسلي تبليغ مي كنند كه از آن جمله به دستگاه هاي كشنده يا Extender، عمل هاي جراحي بزرگ كننده آلت، تزريق ژل، واكيوم و تمرين هاي مختلف روزانه جهت بزرگ كردن آلت تناسلي نام برد.

  

سوال: آيا در مراكز علمي و پژوهشي و مراكز درماني معتبر دانشگاهي در دنيا روشي جديد براي بزرگ كردن آلت تناسلي وجود دارد؟ 

پاسخ: عليرغم پيشرفت در تكنولوژي هنوز هيچ روش درماني جديد جراحي، براي بزرگ كردن آلت تناسلي مردان وجود ندارد.

  

سوال: آيا تبليغات همه دروغند؟ 

پاسخ: بله، تبليغات انجام شده شامل دو گروه دارويي و وسايل و جراحي هستند. رشد و نمو آلت قبل از بلوغ اتفاق مي افتد و بعد از آن تا پايان عمر ثابت است و بعد از بلوغ هيچ داروئي براي بزرگ كردن آلت تناسلي موثر نمي باشد.

 

استفاده از هورمون تستوسترون ، تزريق مواد حجم دهنده، شانس ايجاد انواع سرطان ها و از كار افتادن بيضه ها را بالا مي برد و اصلاً توصيه نمي شود.

  

سوال: نظرتان در رابطه با دستگاه هاي كشش دهنده Extender و واكيوم (مكنده) چيست؟

 همچنانكه عرض كردم عليرغم تبليغات گسترده، دستگاه هاي كشنده يا Extender ها و واكيوم هيچ نقشي در بزرگ كردن طول آلت تناسلي ندارند و اصلاٌ توصيه نمي گردد. 

  

سوال: آيا تكنيك جراحي خاصي براي بزرگ كردن آلت تناسلي وجود ندارد؟

 

به علت عوارض وحشتناك عمل جراحي، هنوز روش سالم و بي خطر در دنيا كشف نشده است. در بعضي مراكز با عمل جراحي ليگمان هاي آويزان كننده آلت را قطع مي كنند كه طول آلت افزايش پيدا كرده ولي متاسفانه افتادگي پيدا مي كند و لذا فرد با مشكل جدي در مقاربت مواجه مي شود و لذا به علت غيرقابل برگشت بودن عمل و گرفتاري تا آخر عمر آن، به جوان ها توصيه مي كنم از انجام اين عمل شديداً اجتناب نمايند.

  

سوال: نظرتان راجع به تزريق ژل هاي حجيم كننده آلت چيست؟ 

تزريق ژل به زير پوست آلت جهت حجم دادن و كلفت كردن آلت باعث از بين رفتن حس آلت تناسلي مي شود و از طرفي به علت جذب آن و تزريق هاي مكرر كه باعث عوارض متعدد مي شود كار بيخودي مي باشد و از نظر علمي به علت حساسيت خاص آلت تناسلي توصيه نمي شود.

  

سوال: آيا با تمرين هاي ورزشي و كششي روزانه مي توان طول آلت را افزايش داد؟ 

متاسفانه خير، چون طول سيلندرهاي آلت تناسلي تا بلوغ رشد كرده و بعد از آن رشدشان متوقف مي شود و لذا امكان افزايش طول آنها با حركت هاي ورزشي اصلاً امكانپذير نيست.

   

سوال: اندازه آلت تناسلي مرد در حالت طبيعي چقدر است؟ 

ابتدا بايد عرض كنم كه طول واژن خانم ها در حالت كشش و تحريك شده،/// ادامه مطلب را بخوانيدادامه مطلب...
ارسال توسط اشكان پويان
نظرات (0)
 
چهار شنبه 17 دي 1395 ساعت 19:36 | بازديد : 0 | نويسنده : . | ( نظرات 0 )
 آمارها و گزارش هاي روانشناسان و دادگاه هاي خانواده نشان مي دهد در دهه گذشته گرايش به خيانت به همسر در جامعه ما بسيار افزايش يافته است.

 

روانشناسان و متخصصان، از بين رفتن عشق و علاقه، عدم جذابيت همسر، سهل انگاري همسر، هوسراني، عقده هاي جنسي، اخلاق و رفتار غيرقابل تحمل همسر، بي خطر شمردن خيانت، زياده خواهي و تنوع طلبي را از دلايل اصلي خيانت و بي وفايي همسران به يكديگر مي دانند.

اكنون با بحراني شدن اين مسئله به طرح و ريشه يابي و عللي كه در اين امر دخيل هستند، پرداخته ايم. در زمينه دلايل، نقش جامعه، انواع خيانت و عكس العمل همسران نسبت به اين ناهنجاري اخلاقي با دكتر محمد كاظم عاطف وحيد، روانشناس و عضو هيئت علمي انستيتو روانپزشكي تهران گفتگو كرده ايم.

خيانت بين همسران در حال حاضر به چند شكل ديده مي شود؟

- خيانت در رابطه خانوادگي داراي انواع و اقسام مختلفي است كه عبارتند از:

۱- خيانت رفتاري: منظور از خيانت رفتاري اين است كه يكي از همسران به صورت رفتاري و با ارتباط برقرار كردن با شخصي خارج از سيستم خانواده به همسرش خيانت كند كه بخش اعظم آن را ارتباط هاي جنسي تشكيل مي دهد و در جامعه ما نيز رايج است.

۲- خيانت ذهني: افرادي كه در فكر و تخيلاتشان مدام به شخصي ديگر مي انديشند و از آنجا كه زاده ذهنشان است، آن فرد شخصي ايده آل به شمار مي آيد و در اين موقع است كه براي زندگي مشترك خطر مي آفريند چرا كه آن شخص دايما شريك زندگي اش را با فرد ايده آل ساخته ذهنش مقايسه مي كند و چون در حال قياس است، در ارتباط با همسرش به مشكل برمي خورد و رابطه سرد مي شود.ادامه مطلب...
ارسال توسط اشكان پويان
نظرات (0)
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ]