سایت بهترین ابزار


تاريخ : ۱۸ دى ۱۳۹۵
 
چهار شنبه 17 دي 1395 ساعت 19:50 | بازديد : 0 | نويسنده : . | ( نظرات 0 )

انواع گرايشات جنسي
گرايشات جنسي افراد خود شامل چند دسته ميشود كه اين گرايش تابع عوامل ژنتيكي،شرايط محيطي و اختلالات جنسي و هورموني و حتي انحرافات جنسي گسترده مي شود.


دگر جنس گرايي - هتروسكچوآل
دگر جنس گرايي يا تمايل به جنس مخالف ،طبيعي ترين گرايش جنسي محسوب مي شود و باعث تكامل و حفظ نسل بشر.


همجنس گرايي - هوموسكچوآل
تمايل به جنس موافق ، يك فرد همجنس گرا  تمايلي نسبت به جنس مخالف خود نداشته و ترجيح ميدهد رابطه عاطفي و جنسي با جنس موافق خود داشته باشد، عوامل زيادي ميتواند در هم جنس گرايي نقش داشته باشد نوع تريبيت (برخورد والدين در دوران كودكي، بعنوان مثال والديني كه خواستار داشتن فرزند پسر بودند اما چون صاحب فرزند دختر شده اند ظاهر او را همانند پسران ، موهاي مدل پسرانه لباسهاي پسرانه اسباب بازي هاي پسرانه هم بازي هاي پسر و برخورد پسرانه با وي  انتخاب نموده كه در رشد عاطفي و جنسي تاثير گذار بوده است)، عوامل ژنتيكي و هورموني نيز تاثير گذارند.

 

هردو جنس گرايي - بايسكچوآل
همانطور كه از عنوان مشخص است ، ميل به هر دو جنس موافق و مخالف ، ممكن است اين حالت در سنين 20 تا 25 سال در افراد شكل شديد تري به خود بگيرد و بعد از اين سنين كم كم يك فرد هر دو جنسگرا ،كم كم تنها تمايل دگر جنس گرايي به خود بگيرد اما ممكن هم هست فردي تا آخر عمر تمايل هر دو جنسگرايي را داشته باشد ، در دختران آسيبهاي روحي ناشي از ارتباط نادرست با جنس مخالف ميتواند آنها را به برقراري رابطه عاطفي به جنس موافق سوق دهد.


هيچ جنس گرايي - ايسكچوآل
عدم تمايل به برقراري رابطه عاطفي و جنسي  با فردي ديگر اعم از جنس موافق و جنس مخالف را گويند.


هر جنس گرايي- پن سكچوآل
ميل فرد به رابطه جنسي با هر نوع جنسيت و هر نوع گرايشي (نه به معناي رابطه جنسي با همه كس) فارق از مسائل عاطفي ، سن ، جنسيت ، اندام، دستگاه تناسلي و ... اين افراد تنها كيفيت  رابطه جنسي را دنبال ميكنند.


احكام اسلام و گرايشات جنسي
در احكام دين اسلام ، رابطه جنسي تنها بين دو جنس مخالف آنهم در بستر ازدواج مورد قبول است و هر رابطه اي جز آن حرام است.ادامه مطلب...
ارسال توسط اشكان پويان
نظرات (0)
 
چهار شنبه 17 دي 1395 ساعت 19:50 | بازديد : 0 | نويسنده : . | ( نظرات 0 )

روشهايي براي پيشگيري از تجاوزات جنسي
تجاوز جنسي به معني انجام نزديكي جنسي با فرد، بدون رضايت اوست. بهترين ابزار براي جلوگيري از بروز چنين اتفاقي، داشتن آگاهي بيشتر نسبت به اين موضوع است. اگر جايي يا با كسي بوديد كه چندان احساس امنيت  و راحتي نمي‌كرديد، هميشه به غريزه خودتان اعتماد كنيد.


نكات ايمني زير به پايين آوردن احتمال بروز تجاوز جنسي كمك مي‌كند:
چيزهايي همراه خود داشته باشيد كه بتوانيد در چنين موقعيتي براي جلب توجه  و كمك گرفتن از آنها استفاده كنيد (مثل سوت يا آژيرهاي شخصي).


بد نيست در يك كلاس دفاع شخصي ثبت‌نام كنيد. اينكار اعتماد به‌ نفس شما را بالا برده و باعث مي‌شود مهارت‌هايي عالي براي چنين موقعيت‌هايي ياد بگيريد.
سوار اتومبيل غريبه‌ها نشويد. اگر مي خواهيد از تاكسي استفاده كنيد، فقط سوار اتومبيل هاي مجاز با آرم و تابلوي تاكسي شويد. اگر ماشين شخصي خودتان وسط خيابان خراب شد و كسي پيشنهاد كمك به شما داد تا شما را تا مسيري برساند، از آن فرد بخواهيد با پليس يا نيروي كمكي تماس بگيرد و خودتان در ماشين نشسته و درها را قفل كنيد.


اگر كسي به شما حمله كرد، بلند داد بزنيد.
از راه رفتن يا دويدن در محل‌هاي خلوت و كم‌رفت‌ و آمد خودداري كنيد. سعي كنيد براي چنين فعاليت‌هايي حتماً دوستي را همراه خود داشته باشيد. همچنين بهتر است اين فعاليت‌ها را در روز روشن انجام دهيد.


در زمان رانندگي درهاي اتومبيلتان را قفل كنيد و هميشه ماشينتان را در محل‌هايي باز و روشن پارك كنيد.
درها و پنجره‌هاي خانه را قفل كنيد.
در وسايل نقليه عمومي هميشه نزديك به راننده يا صندلي جلو بنشينيد. از نشستن كنار پسرها و مردهاي غريبه خودداري كنيد.

 

وقتي تنها بيرون هستيد:
از تنها ماندن با كساني كه نمي‌شناسيد يا اعتمادي به آنها نداريد خودداري كنيد.
• از جايي كه هستيد و كساني كه دور و برتان هستند آگاه باشيد. هيچوقت در هر دو گوشتان هدفون نگذاريد.
تلفن‌همراهتان را هميشه پر شارژ كنارتان داشته باشيد.
از رفتن به محل‌هاي دورافتاده خودداري كنيد.
در محل سكونت، محكم، قوي و با اعتمادبه‌نفس رفتار كنيد.


در ميهماني‌ها يا ساير مكان‌هاي اجتماعي:
با دوستانتان به ميهماني برويد و درغيراين صورت كنار كسي باشيد كه مي‌شناسيد.
از نوشيدن مشروبات الكلي خودداري كنيد. از دست كسي كه نمي‌شناسيد، نوشيدني نگيريد و نوشيدني و خوراكي خود را نزديك به خودتان نگه داريد.
هيچوقت با كسي كه نمي‌شناسيد ميهماني را ترك نكنيد.

 

اگر خود را در محيطي يافتيد كه تحت فشار براي روابط جنسي بوديد كه نمي‌خواستيد:
خيلي روشن براي فرد مقابل توضيح دهيد كه نمي‌خواهيد اين كار را بكنيد. يادتان باشد، هيچوقت نبايد  مجبور به انجام كاري شويد كه نمي‌خواهيد.
از اطراف خود آگاه باشيد و بدانيد كه چطور بايد از هر موقعيتي فرار كنيد.
با يكي از دوستان يا اعضاي خانواده يك كلمه رمز داشته باشيد تا در شرايطي كه براي چنين عملي تحت فشار قرار مي‌گيريد از آن استفاده كنيد.
اگر لازم بود براي ترك كردن آن شرايط، دليلي سر هم كنيد.ادامه مطلب...
ارسال توسط اشكان پويان
نظرات (0)
 
 
 
چهار شنبه 17 دي 1395 ساعت 19:50 | بازديد : 0 | نويسنده : . | ( نظرات 0 )
«مردي 40 ساله و دچار انزال زودرس هستم. من و همسرم هر دو به شدت از اين موضوع رنج مي‌بريم. خواهشمندم درباره درمان لازم راهنمايي كنيد.»
«انواع اسپري‌هاي تاخيري و كاندوم را بابت انزال زودرس استفاده كرده‌ام ولي چندان موثر نبوده است. لطف كنيد داروهاي موثر را نام ببريد. ممنون.»

 


 قبل از پاسخگويي به پرسش‌هاي اين عزيزان، لازم است درباره درمان انزال زودرس به 2 نكته مهم توجه كرد؛ اولين نكته همان تشخيص دقيق انزال زودرس است كه بايد در تعريف علمي آن بگنجد چون ممكن است افراد انتظارهاي متفاوتي از خود يا باورهاي نادرست در اين زمينه داشته باشند. بايد با اين افراد صحبت كرد و توضيح داد كه دچار بيماري خاصي نيستند و بي‌دليل به دنبال درمان‌هاي مختلف نباشند.

نكته بعدي، بررسي بيمار مبتلا به انزال زودرس از نظر ابتلاي احتمالي ساير بيماري‌هاست. مثلا اگر مردي دچار التهاب پروستات باشد، از درمان‌هاي مرسوم براي انزال زودرس سودي نخواهد برد و تجويز دارو به او توصيه نمي‌شود؛ و اما بعد:


1- هيچ دارويي انزال زودرس را صددرصد درمان نمي‌كند.


2- براي درمان انزال زودرس هيچ دستگاهي كه مورد تاييد مراجع معتبر علمي باشد، وجود ندارد.


3- هدف پزشك درمان است، نه تسكين موقت. اين موضوع از اين نظر ذكر مي‌شود كه در حال حاضر تبليغات گسترده‌اي در مورد بعضي كرم‌ها و اسپري‌ها مي‌شود كه تركيب بيشتر آنها ماده بي‌حس‌كننده‌اي بنام «گزيلوكائين» يا «ليدوكائين» است. اين كرم‌ها و اسپري‌ها نه‌تنها اثر درماني ندارند، بلكه 4 عارضه نيز دارند؛ اول اينكه رفته‌رفته بيمار به مصرف آنها عادت مي‌كند، دوم اينكه ميزان رضايت‌مندي جنسي در فرد و همسر او كاهش مي‌يابد، سوم اينكه به‌تدريج آثار درماني آنها كاهش مي‌يابد و فرد بايد مقادير استفاده را افزايش دهد كه اين كار خطرناك است چون مواد بي‌حس‌كننده از راه پوست و مخاط به راحتي جذب خون مي‌شوند و مصرف مقادير بيش از حد آنها خطر مسموميت دارويي دارد.

نكته آخر هم اينكه استفاده از كرم‌ها و اسپري‌هايي كه گاهي در مراكز غيرمجاز توليد مي‌شوند، احتمال ابتلا به عفونت‌هاي دستگاه تناسلي را به‌ويژه در خانم‌ها، افزايش مي‌دهد.

 

4- از نظر علمي 3 درمان شناخته‌شده براي انزال زودرس وجود دارد؛ روان‌درماني، رفتاردرماني و دارودرماني. در حال حاضر در شروع، درمان استاندارد دارودرماني است. دارودرماني اگر صحيح انجام شود، در 80-70 درصد بيماران موثر است و براي هميشه درمان خواهند شد. در مواردي كه دارودرماني موثر نباشد، بيمار بايد به‌وسيله متخصص مربوطه روان‌درماني يا رفتاردرماني شود.


5- در علوم پزشكي، براي بسياري از بيماري‌ها كه لازم است دارودرماني انجام شود، يك يا چند داروي انتخابي وجود دارد، ولي اين مساله در مورد انزال زودرس صدق نمي‌كند چون انزال زودرس درمان دارويي انتخابي ندارد و براي درمان آن داروهاي مختلف از خانواده‌هاي دارويي متفاوت وجود دارند. ممكن است درماني براي يك فرد موثر باشد اما بيمار ديگري از آن سود نبرد بنابراين پزشك بايد پس از گرفتن شرح حال و بررسي‌هاي لازم، تصميم بگيرد بهترين دارو براي بيمار كدام است.


6- در حال حاضر بيشترين داروهايي كه براي درمان دارويي انزال زودرس تجويز مي‌شوند، داروهايي هستند كه ميزان سروتونين را در مغز بالا مي‌برند. مورد استفاده اصلي اين داروها در درمان افسردگي است ولي با مقادير و رژيم درماني متفاوت در بيماران مبتلا به انزال زودرس تجويز مي‌شوند. ضمن اينكه انواع مختلف از اين داروها در بازار وجود دارند، هر بيماري با توجه به شرايط باليني، از يك نوع به‌خصوص از آنها سود خواهد برد.


7- درمان دارويي انزال زودرس روزانه است، يعني لازم است بيمار داروي تجويزشده را هر روز تا موقعي كه پزشك معالج صلاح مي‌داند، مصرف كند. به عبارت ديگر، مصرف دارو چند ساعت قبل از برقراري رابطه زناشويي، جايگاهي در درمان انزال زودرس ندارد. درمان اين بيماري درازمدت است و براي ظهور آثار درماني داروي تجويزشده معمولا حداقل دو هفته بايد منتظر شد. ضمنا داروي تجويزشده به هيچ‌وجه نبايد يكباره قطع شود و نحوه قطع دارو و زمان آن را پزشك معالج مشخص خواهد كرد.ادامه مطلب...
ارسال توسط اشكان پويان
نظرات (0)
تاريخ : ۱۸ دى ۱۳۹۵
 
چهار شنبه 17 دي 1395 ساعت 19:53 | بازديد : 0 | نويسنده : . | ( نظرات 0 )
انواع رايج پرده بكارت (هايمن) عبارتند از:
الف) حلقوي: در اين نوع ، پرده به صورت حلقه اي دور ورودي واژن را مي پوشاند.
ب) ارتجاعي: پرده اي كه به اندازه كافي انعطاف پذير و قابل ارتجاع است و به هنگام ورود آلت تناسلي پاره نمي شود و يا اينكه به طور جزئي پاره مي شود و معمولاً هيچ خونريزي ندارد.
ج) تيغه اي: پرده تيغه اي يا دو سوراخي، پرده اي است كه يك تيغه ممتد در طول واژن دارد.

 

 

انواع رايج پرده بكارت (هايمن) عبارتند از:
الف) حلقوي: در اين نوع ، پرده به صورت حلقه اي دور ورودي واژن را مي پوشاند.
ب) ارتجاعي: پرده اي كه به اندازه كافي انعطاف پذير و قابل ارتجاع است و به هنگام ورود آلت تناسلي پاره نمي شود و يا اينكه به طور جزئي پاره مي شود و معمولاً هيچ خونريزي ندارد.
ج) تيغه اي: پرده تيغه اي يا دو سوراخي، پرده اي است كه يك تيغه ممتد در طول واژن دارد.
د) غربالي: پرده غربالي يا سوراخ سوراخ، پرده اي است كه به طور كامل در عرض مهبل كشيده شده امّا سطح آن سوراخ سوراخ است.
ھ) پرده بسته: پرده بسته يا پرده بدون سوراخ، پرده اي است كه تنها با خروج نوزاد پاره مي شود. امّا به صورت خطوط نامنظم گوشتي پيرامون ورودي واژن باقي مي ماند. در دختراني كه به سن بلوغ مي رسند. در صورتي كه داراي پرده بسته باشند، خون قاعدگي پشت آن جمع شده و نمي تواند خارج شود و در نتيجه باعث بروز درد مي شود. اينگونه افراد بايد به پزشك مراجعه نمايند تا طي عمل جراحي و ايجاد برش در سطح پرده، خون قاعدگي از آن خارج شود.
۳) چرا برخي از زنان در اوّلين تجربه جنسي خونريزي ندارند و برخي ديگر دارند؟ گذشته از فقدان مادرزادي پرده بكارت در بعضي از زنان، در صورتي كه در هنگام مقاربت، آرام و بدون تنش بوده زمان كافي براي عشق ورزي داشته باشد. با طرف مقابل خود احساس راحتي كند و دهانه واژنش به اندازه كافي مرطوب باشد، آلت تناسلي وارد واژن او مي شود و به اين ترتيب در اولين ارتباط خونريزي نخواهد داشت. امّا اگر همسر مضطرب باشد يا بترسد و يا اينكه پاهايش را جمع كند دهانه واژن تنگ خواهد شد و هنگام دخول خونريزي و درد خواهد داشت.
۴) آيا پاره شدن پرده بكارت واقعاً درد زيادي دارد؟
رشته هاي عصبي در پرده كم مي باشد و به همين دليل در صورت آرامش جسمي و رواني، پارگي آن معمولاً بدون درد خواهد بود. بنابراين براي عمل دخول و پاره شدن پرده بهتر است در زماني كه بدن آرم است و هيچ اضطراب و خستگي وجود ندارد انجام شود. بنابراين نزديكي در اوّلين شب ازدواج و پس از مراسم عروسي هرگز توصيه نمي شود.
در صورت تنگي دهانه واژن بهتر است از كرم و ژلهاي تسهيل كننده و يا اسپري بي حس كننده استفاده كرد. گاهي اوقات پرده بكارت با يك يا دوبار نزديكي كاملاً پاره نمي شود و هر دفعه قسمتي از آن پاره مي شود و كمي خونريزي مي كند. بدون پارگي پرده، مايع اسپرم ريخته شده بر روي آن مي تواند موجب بارداري شود زيرا اسپروماتوزوئيد موجود در اسپرم مي تواند از سوراخ پرده حركت كرده و به طرف تخمك زن برود و در نتيجه آبستني ايجاد گردد. در اين موارد است كه زن با پرده سالم حامله مي شود.

زناشويي و تقويت نيروي جنسي با داروهاي گياهي – تاليف : كاظم كيانيادامه مطلب...
ارسال توسط اشكان پويان
نظرات (0)
تاريخ : ۱۸ دى ۱۳۹۵
 
چهار شنبه 17 دي 1395 ساعت 19:53 | بازديد : 0 | نويسنده : . | ( نظرات 0 )
پرده بكارت يك غشاء نازك همراه با سوراخ يا سوراخهائي براي عبور جريان خونريزي عادت ماهانه از درون آن و چيزي كه به طور مشخص ورودي واژن را مسدود كرده است. اينكه وجود و مفهوم پرده بكارت چيست؟

 

 

يكي از اسرار جاودانه و نهفته در بدن بانوان مي باشد. اگر چه به نظر نمي رسد اين بخش وظيفه خاصي داشته باشد و مسئله مشهود اين است كه بافت پرده تنها باقي مانده از پروسه رشد و شكل گيري واژن باشد. از نظر روانشناسي به نظر مي آيد كه اين بخش باعث مي شود كه جرم و چرك ميتواند وارد سطح داخلي واژن گردد. حتي مي توان گفت كه در بچه ها و اطفال مي تواند تا حدي يك نقش محافظتي را در برابر وارد شدن اشياء بداخل واژن را ايفا نمايد. در بعضي مواقع مشاهده ميزان آسيب به پرده مي تواند دليل بر وجود رابطه جنسي و يا حتي دال بر مورد آزار و اذيت قرار گرفتن نيز تلق مي گردد. در طول تاريخ فرهنگ هاي بسياري را مي توان ديد كه در آنها داشتن روابط جنسي خارج از چهارچوب ازدواج غيرقانوني مي باشد، در اين نوع فرهنگ ها دست نخورده بودن پرده دال بر نداشتن رابطه جنسي براي فرد تلقي مي گردد.

البته امروزه مشخص گرديده كه، ممكن است كه آسيب پرده عاملي غير از رابطه جنسي باشد. امّا از نظر علما اين عصر مفهموم دست نخوره بودن پرده بيشتر به يك افسانه غيرواقعي شبيه است، دليل آن را هم بر اين مي دانند كه پرده بكارت داراي انواع گوناگوني از نظر شكل، ضخامت و اندازه مي باشد، حتي از انواع آن مي توان به نوع حلقوي اشاره كرد كه پرده تمامي ورودي داخل واژن را مسدود مي كند و تنها يك سوراخ در ميان آن قرار دارد، يا مي توان به پرده جداره دار اشاره كرد كه داراي شكافهاي باريكي در قسمت مركز به پائين آن مي باشد.

اكثر پرده ها تمامي بخش ورودي واژن را پوشش نمي دهند و همواره داراي منافذي براي خروج خون و مواد زائد در طول عادت ماهانه هستند. امّا در بعضي موارد نادر پرده مي تواند قطور باشد و يا بدون سوراخ بوده و يا تمامي بخشش ورودي واژن را پوشش دهد. اين گونه پرده ها به احتمال قوي اجازه قاعدگي و يا امكان مقاربت نخواهد داد. در اين صورت در زمان سيكل عادت ماهانه خونريزي صورت نخواهد گرفت و نتيجه آن پر شدن واژن از خون خواهد بود كه اين خون مي تواند به سمت رحم حركت كرده و موجبات ناراحتي را براي فرد فراهم كند. البته پزشكان اين مانع را با يك جراحي ساده و ايجاد شكاف مي توانند برطرف نمايند.

از آنجا كه پرده بكارت مي تواند داراي اشكال مختلف باشد بايد دريافت كه بازبيني آن نمي تواند دليل محكمي براي اثبات اين مورد باشد كه فرد داراي رابطه جنسي بوده است يا خير. اين طور قضاوت مي تواند براي فردي هم كه پرده آنها در اثر فعاليتهاي ورزشي، استفاده از تامپسون، كشيدگي بيش از حد، نبود مادرزادي، تستهاي پزشكي و ... باشد. حتي بسياري از مدارك از اين حكايت مي كنند كه پاره گي پرده در اكثر كشيدگي بيش از حد در فعاليتهائي مانند؛ ژيمناستيك، رقص و يا اسب سواري نيز شايع است. حتي گونه اي پرده نيز وجود دارد كه بسيار انطاف پذير بوده و در اثر آميزش آن به كنار زده شده و ممانعتي ايجاد نخواهد كرد در ادامه سخن بايد يادآور شد كه پاره گي ممكن است با مقداري درد و مدتي خونريزي همراه باشد ولي در موارد بسياري نيز وجود دارد كه پرده بدون درد و خونريزي پاره گرديده است.


ادامه مطلب...
ارسال توسط اشكان پويان
نظرات (0)
تاريخ : ۱۸ دى ۱۳۹۵
 
چهار شنبه 17 دي 1395 ساعت 19:53 | بازديد : 0 | نويسنده : . | ( نظرات 0 )
پاره شدن پرده بكارت ، در حقيقت نمود خارجي جرياني بسيار پيچيده است كه بايد آن را آغاز "زنانگي" و پايان "دوشيزگي" شمرد.
تازه عروس بنا به طبيعت ، از نخستين اكراه و هراس دارد و علت آن معمولا درد جسماني نيست كه اگر همراه با آرامش و خودداري و صبوري مرد باشد خيلي جزئي است. غالبا خود دختر هم نمي داند علت اين هراس و اكراه در كجاست ؟ در واقع تازه عروس در اين مرحله دچار نوعي " شرم " نيز هست . همه اين علت ها را بايد در جاي ديگري جستجو كرد.

 


در حقيقت چون زن در اين مرحله كه وارد حيات زناشويي مي گردد دگرگوني مهمي در برابر خود مي بيند و به زندگي آينده و مسووليت ها و خطرهاي آن مي انديشد و از آن واهمه دارد. همه اين واهمه ها ، چه زن از آن آگاه باشد و چه نباشد ، قابل ملاحظه و شايسته توجه است.
اين وظيفه شوهر است كه وجود اين هراس فطري زن را دريابد و همواره آن را به ياد داشته باشد.بهترين فرصت براي جلب اطمينان زن همين دوره كوتاه است.

معروف است كه زفاف را نبايد با جبر آغاز كرد ، ما مي گوييم در كار پاره شدن پرده دوشيزگي نه تنها جبر نبايد در كار باشد بلكه اين عمل بايد دنباله و نتيجه نوازشي صبورانه و معاشقه اي جانانه باشد و شوهر بايد عروس را به تدريج متمايل و راغب به عمل نمايد نه آن كه با شتابكاري و به كار بردن زور ، تنها حس شهوت خويش را فرو نشاند. در اين صورت تنها جسم زن را تصرف كرده و از تصرف روح او ناتوان مانده است. بنابراين شوهر در شب زفاف بايد تمام تمهيدات لازم را به كار گيرد و در نهايت ملايمت و ظرافت عمل كند و بداند كه كوچكترين اشتباه ، چندان او را خسته و دل آزرده مي كند كه به آساني التيام پذير نخواهد بود و گاه تا پايان زندگي زناشويي آثار آن بر جاي مي ماند.

از نظر روانشناسي اين دردهاي روحي منجر به پيدايش هزاران نوع اختلالات فكري ، غم و اندوه مزمن مي گردد كه درمان آن بسيار مشكل خواهد بود زيرا اغلب منشا و علت اصلي آن ناشناخته مي ماند.

در واقع علت سرد مزاجي بسياري از زناني كه لذت جنسي نمي برند آن است كه در شب زفاف ناگواري ديده و رنج و تب روحي كشيده اند و اين تالمات در ضمير پنهان آنها مانده و اختلالات جسمي و رواني بعدي را با خود آورده است.

بسياري از امراض ديگر چون پريشان خيالي و بيماريهاي عصبي غالبا در اثر همين رويدادهاي به ظاهر كوچك شب زفاف ايجاد مي شود و گاهي اين عوارض روحي به قدري پيچيده و شديد مي شود كه روان پزشك بايد مدتها وقت صرف كند تا پس از جلب اعتماد و اطمينان بيمار ، شايد موفق به كشف ريشه اصلي اختلال گردد. اين است كه باز تكرار مي كنيم در نوازش و مهرباني و رعايت حال تازه عروس به ويژه در شب رفاف به هيچ نبايد كوتاهي كرد.

هيچ دختري فطرتا مرد را مختار نخواهد دانست تا هر چه مي خواهد بكند و اگر حجب و حياي عروس يا هر علت ناشناخته ديگر مانع از آن است كه به ميل تسليم شود بهتر است يك شب يا حتي شبهاي متعدد ، زفاف را به عقب انداخت تا عروس به تماس جسماني خو بگيرد و با آرامش خاطر مشتاق و راغب به ارتباط جنسي شود.

عمر انسان آن قدر كوتاه نيست كه چنين شتابكاري لازم باشد و به خصوص در اين دوره ، صبر و متانت و حوصله به پيروزي و كامروايي خواهد انجاميد.

در اينجا بايد يادآور شويم اگر داماد به دليل ضعف نفس و سستي در رفتار ، بخواهد به هر نحو عمل را انجام دهد به نتيجه نمي رسد و لازم است اصرار در اين باره خيلي ملايم و صبورانه باشد.

اصولا زن وقتي هم حاضر و راغب به تسليم است طبيعتا مي خواهد بر او ظفر يابند ولي بين فتح عاشقانه و استيلاي وحشيانه تفاوت بسيار است و مرد بايد با فراست دريابد كه هنگام دخول فرا رسيده است.

به طور كلي در هفته هاي اول ازدواج براي نزديكي نبايد پافشاري كرد جز آن كه عروس خود ابراز تمايل كند.شوهر اگر عيبي در بدن زن مشاهده كرد ، هرگز نبايد آن را آشكار كند يا اظهار تعجب كند مبادا زن اندوهگين شود و آن را مايه حقارت پندارد.


ادامه مطلب...
ارسال توسط اشكان پويان
نظرات (0)
 
چهار شنبه 17 دي 1395 ساعت 19:53 | بازديد : 0 | نويسنده : . | ( نظرات 0 )
بسياري از بيماري ها كيفيت ميل جنسي را تحت تاثير قرار مي دهد و به عنوان بارزترين عوارض بيماري قابل توجه است.
 
 
  با توجه به اين حقيقت مي توان اذعان كرد كه اگر دچار كاهش ميل جنسي و يا هر نوع اختلال ديگر در اين عملكرد هستيد بهتر است به پزشك مراجعه نماييد تا دليل اصلي آن مشخص شود.

در ادامه به بعضي از مهم ترين بيماري هايي كه ميل جنسي را تحت تاثير قرار مي دهد اشاره مي كنيم:
* بيماري عروقي:
چندين اختلال عروقي در قالب مشكلات جنسي خود را نشان مي دهد.به مرور زمان رگ هاي خوني را تحت تاثير قرار داده،شريان ها را سخت و باريك مي كند و همين مسئله خون رساني به دستگاه تناسلي را كاهش مي دهد.

* ديابت:
اغلب مشكلات جنسي ناشي از بيماري ديابت است كه با مشكلات ديگري نظير آسيب هاي عصبي و بيماري هاي عروقي همگام مي شود. در زنان اين عارضه به شكل كاهش ميل جنسي است.البته اين عوارض با كنترل قند خون،فشار خون و سطح كلسترول قابل جبران مي باشد.

افسردگي:
اغلب به دنبال افسردگي اختلالات جنسي بروز مي كند.زيرا مغز بزرگترين ارگان جنسي ناميده مي شود كه ميل جنسي و تمايل به آن از همين ارگان سرچشمه مي گيرد.اگر مواد شيميايي مغز و يا هورمون ها و ترانسفرهاي عصبي در وضعيت متعادلي نباشند،ميل جنسي،انگيختگي جنسي را تحت تاثير قرار مي دهد.و داروهاي ضد افسردگي باعث كاهش ميل جنسي مي شود.البته خوشبختانه داروهايي با فرمول مشابه وياگرا و يا خود وياگرا مي تواند به بهبود اين وضعيت كمك موثري كند .

* يائسگي:  
ميل جنسي زنان به موازات تغيير در هورمون هاي خاص افول مي كند.افت مقدار استروژن كه در انگيختگي جنسي موثر است، باعث خشكي واژن و دردناكي آميزش مي شود.تستسترون - هورموني كه در ميل جنسي هر دو جنس نقش دارد- با افت فعاليت تخمدان ها كاهش مي يابد و در جمع اين مسئله باعث كاهش ميل جنسي مي شود.

* تاثيرات جانبي داروها: 
داروهاي بيشماري هستند كه چنين تاثير ناخواسته اي رابه همراه خواهند داشت.علاوه بر داروهاي ضد افسردگي كه روي رسپتورهاي سروتونين تاثير مي گذارد،داروهاي فشار خون و حتي داروهاي ضد بارداري مي تواند ميل جنسي را تحت تاثير قرار دهد.

* ام اس: 
اين بيماري كه باعث تخريب سيستم عصبي مركزي مي شود بر روي عملكرد آميزش تاثير مي گذارد.عدم خشنودي از آميزش و يا فقر ميل جنسي در زنان مي تواند دال بر ابتلا به اين بيماري باشد.بيماري هاي عصبي ديگري نظير پاركينسون نيز چنين تاثير مشابهي را بهمراه دارد.

* آندومتروز: 
بيش از 5 ميليون زن در شمال امريكا دچار اين اختلال هستند.بيماري آندومتروز كه بافت رحمي را تحت تاثير قرار مي دهد.علاوه بر اين علائم دردناك اين بيماري نظير گرفتگي هاي شكمي دردناك،قاعدگي هاي شديد و درد مزمن لگني امكان آميزش را به سختي فراهم مي كند و تجربه اي ناخوشايند خواهد بود.

* كيست هاي تخمداني:
آميزش هاي دردناك مي تواند علامتي از كسيت هاي رحمي باشد.بيماري التهاب لگن و يا سرطان لگن نيز چنين علامتي را بهمراه دارد.به طور كلي آميزش هاي دردناك را نبايد ناديده گرفت.

* اختلالات تيروئيدي:
تيروئيد غده اي پروانه اي در جلوي گردن مي باشد كه نقش مهمي در حيات و سلامت فرد ايفا ميكند.مديريت فرآيند متابوليسم،از دما تا وزن و همچنين سلامت جنسي از فعاليت هاي غده تيروئيد مي باشد.

* خفگي در خواب: 
اين اختلال كه در آن تنفس به مدت 10 ثانيه متوقف مي شود و اين روند مرتب در خواب تكرار مي شود منجر به بروز مشكلات جنسي در مردان مي شود.


ادامه مطلب...
ارسال توسط اشكان پويان
نظرات (0)
 
چهار شنبه 17 دي 1395 ساعت 19:53 | بازديد : 0 | نويسنده : . | ( نظرات 0 )
چـرا مـردان پـس از رابـطه جنـسي تــمايل به خوابيدن پيدا ميكنند:

 

يكي از گلايه هاي رايج زنان به خواب رفتن مردان بلافاصله پس از رابطه جنسي است.چندين فاكتور در ميل به خواب رفـتـن متــعاقب رابطه جنسي دخيل ميباشند كه همانا در مردان اين فاكتورها قدرتمند تر عمل ميكنند:
۱- رابـطه جنـسي مـعمولاً عصر هنگام و يا در شب صورت مي گيرد، يـعـنـي پس از بـازگشـت مـردان از سر كارشان.
بنابراين خستگي مردان پيش از برقراري رابطه جنسي يكي از فاكتورها مي باشد.

۲- ارگاسم (اوج لذت جنسي) در مردان با انزال توام است. مردان پيش از ارگاسم و انزال يك سطح بالاي تنش را در بدن خود تجربه ميكنند. سپس پس از انزال يك احساس رهايي و آزادسازي انرژي را تجربه ميكنند كه باعث خستگي جسمي مردان ميشود.

۳- ارگاسم باعث آزادسازي هورمونهاي آندورفين و اكسي توسين ميشود. اين مواد ايجاد نشاط، خوشي، آرميدگي، تمدد اعصاب و خواب آلودگي ميكنند. بنابراين مردان سست، بي حال و ريلكس شده و روند به خواب رفتن تسهيل ميشود.

۴- مردان قبل و حين ارگاسم معمولا نفس خود را حبس ميكنند، چراكه تصور ميكنند اين عمل باعث افزايش لذت جنسي در آنها ميشود. نگهداشتن نفس موجب محروميت مغز از اكسيژن ميشود. همين امر باعث خواب آلودگي و خستگي ميشود.

۵- هنگام برقراري رابطه جنسي مردان انرژي زيادي مصرف ميكنند كه باعث خستگي و خواب آلودگي ميشود.

۶- هجوم خون پس از ارگاسم عضلات را از گليكوژن (ماده انرژي زا) تخليه ميكند و از آنجايي كه مردان از توده عضلاني بيشتري برخوردارند، بنابراين احساس خستگي بيشتري ميكنند.

نكته: ارگاسم زنان عكس ارگاسم مردان بوده و باعث افزايش هوشياري زنان ميشود. به همين خاطر زنان پس از رسيدن به ارگاسم بيشتر براي تجربه ارگاسم هاي بعدي ابراز تمايل ميكنند.

نكته:مردان پس از رسيدن به ارگاسم تمايل به خوابيدن داشته اما زنان نياز به نوازش كردن پيدا ميكنند.

چگونه با خواب آلودگي مقابله كنيم:

 • براي افزايش انرژي قبل و پس از رابطه جنسي قهوه بنوشيد.
 • سعي كنيد صبح ها رابطه جنسي داشته باشيد تا شب ها.
 • هنگام ارگاسم نفس خود را حبس نكرده و تنفس عميق و آهسته داشته باشيد.
 • سرعت و ريتم برقراري رابطه جنسي را كندتر و آرام تر سازيد.
 • هنگام رابطه جنسي به موسيقي فرح بخش گوش دهيد. (نه به موسيقي آرام و رمانتيك)
 • خارج از تختخواب رابطه جنسي داشته باشيد.

سردردهاي مرتبط با رابطه جنسي:
ارگاسم ميتواند باعث سردرهاي خفيف و يا شديد در ناحيه گردن و سر شود. اما خوشبختانه اغلب اين قبيل سردردها بي خطر بوده و نيازي به درمان جدي ندارند. اما برخي از سردردها پس از ارگاسم خطرناك بوده و ممكن است نشانه يك مشكل جدي نظير خونريزي مغزي و سكته باشند.

نكته:مردان 3 برابر بيشتر از زنان به سردردهاي رابطه جنسي دچار ميشوند.

علايم سردردهاي رابطه جنسي:

۱- درد خفيف در دو طرف سر كه ممكن است هنگام ارگاسم به حداكثر برسد.

۲- يك درد ناگهاني و شديد حين ارگاسم كه در سر و پشت چشمها احساس ميگردد. اين درد معمولا تيركشنده و ضربان دار است. اين درد معمولا بيشتر از چند دقيقه طول نميكشد، اما ممكن است تا ساعتها باقي بماند.

۳- درد در ناحيه گردن و پشت سر پس از ارگاسم.

دلايل سردردهاي مرتبط با ارگاسم:
هر فعاليت جنسي كه به ارگاسم بيانجامد ميتواند باعث پديد آمدن اينگونه سردردها گردد:

 • سفت كردن و منقبض كردن عضلات گردن و سر حين فعاليت جنسي.
 • در پاسخ به افزايش فشار خون كه باعث ميگردد عروق خوني مغز متسع گردند.
 • مصرف برخي داروها نظير واياگرا(viagra)
 • برقراري رابطه جنسي در وضعيتهاي بدني نامناسب كه به سر و گردن فشار وارد مي آيد.
 • خونريزي (هموراژ) در مغز و يا سكته مغزي كه  يك فوريت پزشكي محسوب گرديده و فرد بايستي فورا به پزشك مراجعه كند.


فاكتورهاي ريسك:

 • افراد مستعد به ميگرن بيشتر دچار اينگونه سردرها ميگردند.
 • افراد با فشار خون بالا، چاق و فاقد تناسب اندام نيز بيشتر اينگونه سردرها را تجربه ميكنند.
 • خستگي، استرس و ارگاسم هاي متوالي احتمال بروز اينگونه سردرها را افزايش ميدهد.


راههاي پيشگيري و درمان:
در غالب اوقات نياز به درمان پزشكي ندارد و سردردها معمولا پس از مدتي خود بخود محو ميگردند. اما سردردهاي مزمن و يا خيلي شديد پس از ارگاسم بايد مورد بررسي پزشكي قرار گيرند تا احتمال خونريزي مغزي، تومور مغزي و سكته منتفي گردد.

 • خودداري از برقراري رابطه جنسي براي يك يا دو هفته باعث محو شدن سردردها ميشود.
 • مصرف پروپرانولول و يا آسپرين و ايبوپروفن قبل و بعد از ارگاسم.
 • شل كردن عضلات گردن و آرواره ها حين فعاليت جنسي.
 • از سرعت و شدت رابطه جنسي بكاهيد.
 • بتدريج و آرام آرام  به اوج لذت جنسي برسيد.
 • چنانچه خسته و يا مضطرب ميباشيد از برقراري رابطه جنسي بپرهيزيد.
 • هنگام برقراري رابطه جنسي از قرار گيري در وضعيت هاي بدني نامطلوب و تنش زا كه فشار زيادي به گردن و سر تحميل ميكنند، دوري كنيد.


ادامه مطلب...
ارسال توسط اشكان پويان
نظرات (0)

چهار شنبه 17 دي 1395 ساعت 19:53 | بازديد : 0 | نويسنده : . | ( نظرات 0 )
و ما ينطق عن الهوي… (سوره مباركه نجم ، آيه 3)
و (پيامبر) هرگز از روي هواي نفس سخن نمي گويد.

 

پيامبر اعظم(صلي الله عليه و آله و سلم): هيچ كس دراسلام ايمانش زياد نمي شود مگر آن كه محبت او به زنان بيشتر باشد.

پيامبر اعظم(صلي الله عليه و آله و سلم): هر مومني كه با همسرش آميزش جنسي نمايد، هفتاد هزار فرشته بال هايشان را براي آنها مي گسترانند و رحمت خدا بر آنان نازل مي گردد ( مستدرك الوسائل ج 14 ص 154 )

امام صادق(عليه السلام): هيچ مباح و حلالي نزد خداوند ، دوست داشتني تر از آميزش جنسي با هم نيست . پس زماني كه مومن با همسرش نزديكي و غسل جنابت مي كند ، شيطان به گريه مي افتد و مي گويد : اي واي ! اين بنده از پروردگارش اطاعت نموده و گناهانش بخشيده شده است . ( وسائل الشيعه ج2 ص 179 )

پيامبر اعظم(صلي الله عليه و آله و سلم) در خطاب به مردان فرمودند: چنانچه حيوانات بر جفت هاي خويش مي جهند بر همسرانتان نجهيد ، بلكه پيش از آن با بوسه و سخن گفتن وي را براي عمل آماده سازيد .

امام صادق(عليه السلام) در خطاب به مردان فرمودند: اگر يكي از شما به همسرش نزديك شود و سپس برخيزد و او را ارضا نكند همسر او اگر به يك سياه زنگي دست يابد به او متوسل مي شود ، پس به هنگام نزديكي شوخي و ملاعبه كنيد كه لذت بخش و بهتر است و زن بهتر ارضا مي شود .(مكارم اخلاق )

امام علي(عليه السلام): چون يكي از شما خواست با همسرش آميزش كند، از شتاب كردن در اين كار پرهيز نمايد كه زنان نيز نيازهايي (جنسي) دارند . (خصال صدوق)

از امام صادق(عليه السلام) درباره آميزش از مقعد پرسيدند حضرت فرمود: همسرت عروسك و عشق زندگي توست پس او را با اين كار اذيت مكن .( وسائل الشيعه ج20 ص143)

 

آنچه در مورد آميزش جنسي واجب است:

 • غسل كردن بعد از آميزش تا قبل از خواندن نماز

 

آنچه در مورد آميزش جنسي خيلي مستحب است :

 • مالش ، ليسيدن و بازي كردن با پستان زن در ابتداي آميزش

 

آنچه در مورد آميزش جنسي مستحب است :

 • كوتاه كردن موهاي زائد بدن قبل از آميزش (زير بغل ، بالاي عورت ، شكم و ….)
 • وضو گرفتن قبل از آميزش
 • گفتن بسم الله الرحمن الرحيم و اعوذ بالله من الشيطان الرجيم قبل از آميزش
 • شوخي كردن مرد با زن قبل از آميزش
 • استفاده از عطر توسط مرد و زن قبل از آميزش
 • آرايش زن قبل از آميزش
 • استفاده از طلا توسط زن در حين آميزش
 • بازي مرد با آلت زن در حين آميزش
 • بوسيدن زن
 • مكيدن زبان زن
 • آميزش در شب اول ماه رمضان
 • آميزش در شبهاي دوشنبه ، سه شنبه ، پنجشنبه ، جمعه و ظهر روز پنجشنبه و عصر روز جمعه
 • خوردن عسل بعد از آميزش
 • ادرار كردن بعد از آميزش

 

آنچه در مورد آميزش جنسي جايز و مباح است :

 • بوسيدن آلت زن
 • ليسيدن آلت زن(چوچوله يا كليتوريس)
 • ليسيدن آلت مرد
 • استفاده از كاندوم
 • نگاه كردن به آلت زن قبل از آميزش

 

آنچه در مورد آميزش جنسي مكروه است :

 • آميزش از مقعد اگر زن راضي باشد
 • آميزش در حالت جنابت مرد
 • حرف زدن در حين آميزش
 • نگاه كردن درون آلت زن
 • نگاه كردن به آلت زن در حين آميزش
 • آميزش با زن حامله بدون گرفتن وضو
 • آميزش بين اذان صبح تا طلوع آفتاب
 • آميزش بين غروب آفتاب تا اذان مغرب
 • آميزش در ساعات اوليه شب
 • آميزش در زمان كسوف و خسوف
 • آميزش در اول ، وسط و آخر هر ماه (قمري) به استثناء شب اول ماه رمضان
 • آميزش در شب نيمه شعبان ، شب عيد فطر ، شب عيد قربان ، شب اول صفر
 • آميزش درشب قبل از سفر
 • رو به قبله و يا پشت به قبله بودن
 • آميزش زير درخت ميوه دار
 • آميزش در برابر خورشيد

 

آنچه در مورد آميزش جنسي خيلي مكروه است :

 • آميزش بدون مقدمه و آماده سازي زن
 • آميزش از مقعد در حالت حيض زن ، اگر زن راضي باشد
 • ايستاده آميزش كردن
 • استفاده از انواع داروها و وسائل آميزشي توسط مرد در صورتي كه باعث آزار زن شود

 

آنچه در مورد آميزش جنسي حرام است :

 • دخول به آلت زن در حالت حيض
 • آميزش از معقد اگر زن راضي نباشد
 • خوردن مني و ادرار 


ادامه مطلب...
ارسال توسط اشكان پويان
نظرات (0)
تاريخ : ۱۸ دى ۱۳۹۵

جمعه 17 دي 1395 ساعت 21:3 | بازديد : 1 | نويسنده : . | ( نظرات 0 )

دانلود فيلم , دانلود فيلم بزرگسالان , دانلود فيلم هاي بزرگسالان , دانلود فيلم بزرگسال جديد با لينك مستقيم , دانلود رايگان فيلم خارجي بزرگسالان با لينك مستقيم , دانلود فيلم بزرگسالان رايگان, دانلود فيلم بزرگسالان با لينك مستقيم رايگان , دانلود فيلم بزرگسالان جديد,  دانلود فيلم بزرگسالان 2016, دانلود فيلم بزرگسالان بدون اكانت , دانلود فيلم بزرگسالان 2015 , دانلود فيلم بزرگسالان رايگان 2015  , دانلود رايگان فيلم خارجي , فيلم بزرگسالان دانلود , دانلود فيلم بزرگسالان ايراني , دانلود فيلم novo , دانلود فيلم بدون سانسور , دانلود فيلم خارجي عاشقانه , دانلود فيلم بزرگسالان با زيرنويس فارسي , دانلود فيلم خارجي بدون سانسور ,ادامه مطلب...
ارسال توسط اشكان پويان
نظرات (0)
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ]